U-10 (2013) | 23.11.2013

V Jičíně první a páté místo

Třetí halový turnaj sezony jsme v odehráli v Jičíně. Tam se dva naše výběry. Ve skupině A čekal tým červených AFK Pečky, Jičíněves a Chomutice. Ve druhé skupině čekal tým bílých Pěnčín-Turnov, Mělník a Slovan Liberec.

FK Pardubice "červení"

Moka – Hanč, Vojtěch, Belej, Kačírek, Straka, Růžek, Kubant, Břeň, Skohoutil.

FK Pardubice "bílá"

Šimon – Mejzlík, Svoboda, Orem, Norek, Možíš, Novák, Sokol, Žiak.

Trenéři: Jan Baldrych a Martin Mišovec

FK Pardubice "červení" – AFK Pečky 2:1

Branky: Straka, Belej

FK Pardubice "červení" – TJ Sokol Jičíněves 2:6

Branky: Břeň, Skohoutil

FK Pardubice "červení" – Sokol Chomutice 7:0

Branky: 3x Hanč, 2x Kubant, Straka, Břeň

FK Pardubice "červení" – FC Mělník 6:2

Branky: 3x Straka, 2x Růžek, Hanč

FK Pardubice "červení" – Sokol Chomutice 5:2

Branky: 2x Hanč, Straka, Belej, Růžek

Bilance: 5 utkání – 4 výhry – 0 remíz – 1 prohra (skóre 22:11)

FK Pardubice "bílá" – FK Pěnčín Turnov 3:0

Branky: 2x Novák, Žiak

FK Pardubice "bílá" – FC Mělník 5:0

Branky: 2x Žiak, Novák, Sokol, vlastní

FK Pardubice "bílá" – FC Slovan Liberec 3:3

Branky: Novák, Možíš, Mejzlík

FK Pardubice "bílá" – AFK Pečky 2:2 (3:1 PK)

Branky: 2x Možíš (Penalty proměnili: Norek, Žiak, Možíš)

Finále

FK Pardubice "bílá" – TJ Sokol Jičíněves 2:0

Branky: Šimon, Novák

Bilance: 5 utkání – 4 výhry – 1 remíza – 0 proher (skóre 16:5)

Střelci (celkově): 6 – Straka6 – Hanč, 5 – Novák, 3 – Růžek, 3 – Možíš, 3 – Žiak, 2 – Belej, 2 – Kubant, 2 – Břeň, 1 – Skohoutil, Sokol, Mejzlík, Šimon, vlastní.

Nejlepší hráč turnaje: Jaroslav Straka - FK Pardubice "červení"

Nejlepší brankář turnaje: Adam Šimon - FK Pardubice "bílá"

Hodnocení

Červený tým zahájil turnaj výhrou 2:1, ale v druhém utkání si nechal díky svým individuálním chybám od urostlejšího a důraznějšího soupeře nasázet šest branek a to nakonec rozhodlo o jeho nepostupu do semifinále. Nešťastný systém turnaje znamenal, že kluci sice vyhráli čtyři utkání z pěti, ale v bojích o medaile chyběli. Nic na tom nezměnila ani jasná výhra 7:0 v posledním utkání skupiny. Následné výhry 6:2 nad Mělníkem a 5:2 nad Chomuticemi znamenají celkově páté místo.

Bílý tým vyhrál své první dvě utkání bez obdržené branky a celkem snadno postoupil do semifinále. Do něj se kvalifikoval z první příčky, když zdánlivě ztracený zápas s Libercem, se kterým prohrával o tři branky dokázal v posledních vteřinách utkání vyrovnat. Parádní trefou se ukázal zhruba z poloviny hřiště Adam Mejzlík, jenž nedal brankáři šanci. V semifinále se i přes vytrvalou převahu nepovedlo dát uklidňující branku na 3:1 a po nekrytém rohovém kopu jsme dvacet dva vteřin před koncem inkasovali. Rozhodovali penalty ve kterých se nejprve prosadil Ondra Norek, po něm i Ruda Žiak a o postupu do finále rozhodl s přehledem Jára Možíš, který tak protrhl svou velkou smůlu. Ve finále jsme bez zraněných Sokola se Svobodou začali opatrně, ale břevno Možíše předznamenalo povedené pokračování. Šťastnou trefou nás poslal do vedení Adam Šimon, jenž se trefil přes celé hřiště. Další šance přicházely, ale branka stále nikde. To změnil po polovině hry Fabrizio Novák. Ten samý hráč mohl přidat po pěkném sólu pojistku, jenže ta už ani nebyla potřeba, a tak slavíme prvenství.

Trenéři chválí obě mužstva za předvedené výkony, které by však rozhodně neměly být naším stropem. Vždy je co zlepšovat a podle tohoto hesla musejí hráči stoprocentně přistupovat ke všem tréninkovým jednotkám a turnajům. Dále poté děkujeme rodičům za vydatnou podporu a marodům přejeme brzké uzdravení.

(Autor: Martin Mišovec | Datum: 23.11.2013 | Zdroj fotky: )

Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

ČPP Servis