U-9 (2014) | 01.09.2013

Sezónu začínáme zlatem

V neděli 1. září se náš tým podíval do Poličky, kde získal zlaté medaile.

Strašák v podobě ospalého prvního zápasu nás minul, naopak předvedli jsme skvělý výkon a vstřelili osm branek. Následné utkání začalo podobně, ovšem v závěrečných dvou minutách jsme úplně přestali hrát a soupeř dvěma brankami snížil. Poučení se nedostavilo a třetí utkání s Jiskrou byl propadák. Chyběl důraz, pohyb, klid v koncovce, kombinace, zkrátka vše, co je k fotbalu potřeba. Soupeř nás porazil a dalo se předpokládat, že o vítězi turnaje se rozhodne v dalším měření sil.

Jelikož se turnaje účastnily jen čtyři týmy, tak se hrálo dvoukolově. Do druhé kola jsme vstoupily v klidu a celkem jasnými výsledky. Z chyb jsme se poučili a druhé utkání s Jiskrou mělo určit celkového vítěze. Po počátečním tlaku jsme se dostali do vedení po střele Haldy, soupeř z ojedinělé šance vyrovnal. Rychlou odpověď měl však Dusil a opět nás dostal do vedení. Po vyrovnání hry, ale soupeř vyrovnal trestným kopem z půlky, nutno dodat, že Slabý neměl šanci. Do konce zbývalo pět minut a my vrhli všechny síly do útoku. Několik šancí poznamenal neklid v koncovce, nervozita ve finální přihrávce a dobře chytající brankář soupeře. Radost na pardubických tvářích vykreslil Marek Halda střelou z těžkého úhlu.

Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům za předvedenou hru a rodičům za podporu (a vlastně i dovoz). Organizátoři turnaje vybrali Štěpána Dusila jako nejlepšího hráče turnaje, Marek Halda si zase devíti brankami vystřílel titul pro nejlepšího střelce. Nutno však dodat, že na vítězství měl lví podíl každý hráč. Velmi bych chtěl pochválit Honzu Flašku, který si pár zápasů v obraně počínal velice dobře.

Příprava skončila vítězně a nyní nastává koloběh krajské miniligy. Doufám, že se chlapci těší a že se dočkají dalších krásných vítězství jako v Poličce.

FK Pardubice: Slabý Marek – Čebiš Hynek, Procházka Bořek, Flaška Jan, Halda Marek – Neumann Jiří, Smuts Daniel, Březina Vojtěch, Kožený Filip, Špaček Ondřej, Dusil Štěpán

Zápasy:

SK Polička – FK Pardubice     0:8

(2x Halda, Dusil, Kožený, Březina, Flaška, Neumann, Čebiš)

FK Pardubice – SFK Vrchovina    6:4

(2x Dusil, 2x Kožený, Čebiš, Neumann)

Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Pardubice   5:2

(Halda, Dusil)

FK Pardubice – SK Polička   4:1

(Čebiš, Kožený, Flaška, Procházka)

SFK Vrchovina – FK Pardubice    2:8

(3x Halda, 2x Dusil, Neumann, Flaška, Smuts)