WU-13 | 08.05.2023

Základní část 1. ligy mladších žákyň

V rámci druhé poloviny sezóny 2022/23 1. ligy mladších žákyň naše děvčata dohrávala několik zbylých odvetných zápasů, přičemž některá byla sehrána již v podzimní části sezóny.

13. kolo 1. ligy mladších žákyň Čechy, 26. 2. 2023 hř. Pardubice - Ohrazenice, UMT

FK PARDUBICE - FK Teplice fotbal 4:1 (0:1)

Branky: 39., 59. Paskarenko, 47. Petráková, 61. Pejřimovská - 34. Foldová

K prvnímu zápasu na hřišti s umělým povrchem v Ohrazenici zavítaly holky z Teplic. V průběhu prvního poločasu si naše děvčata vytvořila značný počet vyložených příležitostí ke skórování, avšak nám chyběl klid v zakončení, který nás bohužel provází skoro po celou dobu jarní sezóny. Dívky i přes nepříznivé skóre po prvním poločase v sobě našly dost sil a celý zápas zvrátily na svou stranu v poměru 4:1.

14. kolo 1. ligy mladších žákyň Čechy, 4. 3. 2023 hř. Praha - Satalice, UMT

AC Sparta Praha fotbal - FK PARDUBICE 6:0 (2:0)

K druhému zápasu jsme vyrazili do Satalic vyzvat silnou Spartu, avšak přes veškerou snahu naší brankářky Eleny Křivkové a při nulové úspěšnosti v zakončení z toho byla jasná prohra 6:0.

16. kolo 1. ligy mladších žákyň Čechy, 18. 3. 2023 hř. Praha - Juliska, UMT

FK Dukla Praha ženy - FK PARDUBICE 1:7 (1:5)

Branky: 9. Cermanová - 6. Petráková, 16. Kaplanová, 24. Svobodová, 35. Višňovská, 35. Šmeralová, 69., 70. Paskarenko

Jedno z nejpovedenějších utkání jsme absolvovali na Julisce s Duklou (1:7), jak po herní, taktické i morální stránce. Jediná kaňka v tomto zápase z naší strany bylo opět neproměňování vyložených šancí.

FK PARDUBICE - ABC Braník fotbal 11:1 (6:0)

Branky: 8., 52., 67. Paskarenko, 12., 36., 62. E.Křivková, 12. Šmeralová, 15. Kembická, 22., 63. Pejřimovská, 27. Petráková - 36. Korbová

Další zápas byl z kategorie povinných vítězství s veškerým respektem k soupeři z ABC Braník a značilo to i dosažené skóre 11:1, i když si musíme přiznat, že skóre mohlo být i s vyšším rozdílem.

FK PARDUBICE - FC Hradec Králové ženy 0:1 (0:0)

Poslední utkání základní části bylo „derby“ s děvčaty z Hradce, ke kterému jsme přistoupili s velkou odpovědností, co se týče defenzivy. Popravdě jsme se nedostali do větších šancí ke skórování a remízový stav 0:0 jsme drželi až do 56. minuty, kdy jsme inkasovali až po standardní situaci (0:1). Do té doby naše obrana čelila velkému tlaku a hlavně se mohla v brance přetrhnout Elena Křivková, která opět předvedla výborný výkon (ostatně stejně jako celou jarní sezónu).

18. kolo 1. ligy mladších žákyň Čechy - volný los

Po základní části jsme obsadili 6. místo, v nadstavbě o umístění odehrajeme 4 utkání s jedním volným losem.

(Autor: Michael Petrák | Datum: 08.05.2023 | Zdroj fotky: FK Pardubice )

Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro