F:L | 02.05.2023

V nadstavbě se musíme držet našeho herního plánu, říká Robin Hranáč

Pardubice vstoupí do nadstavbové skupiny o udržení z patnáctého místa ligové tabulky. Naposledy se Pardubákům nevydařil poslední duel základní části na hřišti Českých Budějovic, kde Kováčova parta prohrála 1:3. Jedinou branku pardubického celku vstřelil v závěru utkání Robin Hranáč. Ten v našem rozhovoru vyhlížel první zápas nadstavbové části, který červenobílí odehrají už tuto sobotu od 15:00 hodin v Teplicích.

Pardubice zakončily základní část prohrou 1:3 na hřišti Českých Budějovic. Jak se za tím utkáním ohlížíš?

Je to zatím krátká doba. Pořádně jsme si to s trenéry ani nezhodnotili. Určitě to pro nás nebyl dobrý zápas, protože jsme prohráli. Prvních 20 minut zápasu se vyvíjelo podle našich představ. Potom se to bohužel něčím zlomilo. Vůbec nedokážu pochopit, čím se to stalo. Jejich středová řada začala hrát dobře, a tím nás vyřadili ze hry o body.

Na konci jsi upravil skóre, když jsi vstřelil gól hlavičkou. Vlilo ti aspoň tohle krev do žil před nadstavbovou částí?

Řekl bych, že se ten gól ani nepočítá. Vůbec nic ta branka neřešila. Na druhou stranu mi to aspoň dá nějakou důvěru v to, že se mohu při standardních situacích prosadit.

Do závěrečných bojů ve skupině o záchranu vstupujeme z 15. místa. Vnímáš to jako plus, že máme za sebou aspoň jednoho soupeře?

Určitě tu tabulku vnímám jako plus. Je dobré, že nejsme na posledním místě, protože budeme hrát se Zlínem na domácí půdě. To bude pro nás asi nejvíce klíčový zápas. Proto je důležité, že jsme ho udrželi za námi, a budeme moci využít domácího prostředí.

Co si budou chtít Pardubáci přenést ze základní části do skupiny o udržení?

Chceme se držet našeho herního plánu, který máme nastavený. Musíme hrát dobře fyzicky. Všechno je to také o štěstí. Nejdůležitější bude, abychom bodovali.

První zápas nadstavby nás čeká už v sobotu v Teplicích. Co bude důležité pro to, abychom přivezly ze severu Čech body?

Musíme si na utkání proti Teplicím věřit. Bude to další venkovní zápas. Zatím se nám venku moc nedaří, ale my víme, že tuto bilanci musíme obrátit. Musíme do toho jít sebevědomě a zápas vyhrát. Všechno je to v našich rukou.

Teplicím se v závěru sezóny daří. Na co si tedy dát pozor?

Musíme se soustředit hlavně sami na sebe a na naše věci, které máme silné. Myslím si, že v Teplicích můžeme naplno bodovat, protože víme, že mají nějaké skuliny směrem do obrany.

(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 02.05.2023 | Zdroj fotky: David Haan )

AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Farmet