U-19 | 31.10.2022

Svůj gól bych vyměnil za vítězství, říká Štěpán Míšek

Dorostenecký tým U19 přivítal v sobotu na hřišti v Ohrazenicích pražskou Spartu, která je v čele ligové tabulky. Soupeř dlouho nenacházel recept na kvalitní obranu Pardubic a svěřenci trenéra Aleše Vencla o přestávce o gól vedli. Ve druhé půli se ale letenští dvakrát prosadili, a otočili tak vývoj utkání, které jsme hodnotili s jediným střelcem Štěpánem Míškem.

Se Spartou jste prohráli 1:2. Jak bys zhodnotil zápas?

Mrzí nás to. Vypracovali jsme si hodně šancí. Dokonce jsme vedli 1:0. Potom jsme ale začali pouze nakopávat balóny dopředu, což bylo čekání na smrt. Mohli jsme vyhrát, ale soupeř potrestal naše chyby.

Jakou radost máš ze vstřeleného gólu, když nakonec na body nestačil?

Jsem rád, že jsem po dlouhé době nějaký gól vstřelil. Rozhodně bych to ale vyměnil za vítězství.

Co se stalo ve druhém poločase, kdy jste přišli o vedení?

Myslím, že jsme se báli hrát. Sparta se ve druhé půli zvedla a začala hrát lépe. Využila střelecké příležitosti a vyhrála.

Začátek druhé půle vám ale vyšel. Na soupeře jste vlétli.

Byl to záměr. Chtěli jsme soupeře zatlačit a přidat ještě jednu branku. Ze začátku poločasu se nám to dařilo, ale potom nás soupeř zatlačil. Dobře držel balón a překonával naše obranné řady.

Brankář Pardubic dostal v 80. minutě červenou kartu. Jak moc to ovlivnilo závěr utkání?

Když hrajete proti Spartě v deseti hráčích, je to složité. Přesto jsme si v závěru ještě nějaké šance vytvořili, ale už to tam nespadlo.

Sparta je první tým tabulky. Připravovali jste se na něho nějak speciálně?

Myslím, že ne. Věděli jsme, že budou hodně fotbaloví a šikovní při hře s míčem. Říkali jsme si, že musíme hrát kvalitně v blocích a čekat na brejkové příležitosti.

Co chcete do dalších zápasů zlepšit?

Určitě koncovku, která nás trápí. Musíme proměňovat šance, které si vytváříme, a dávat tak více gólů.

(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 31.10.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN