ČFL | 20.10.2022

Chceme proti Žižkovu vyhrát, velí trenér B-týmu Němeček

Pardubická rezerva se rve o body ve třetí nejvyšší soutěži a čtyři kola před koncem podzimu je na 11. pozici. A v neděli v 10:15 hod. na náš tým čeká na Vinici velmi těžký soupeř – lídr soutěže Viktoria Žižkov. A právě o nedělním duelu jsme si povídali s trenérem B-týmu Pavlem Němečkem.

Náš B-tým minulý týden utrpěl těžkou porážku 0:4 v Mladé Boleslavi, jak pracujete v tomto týdnu s týmem, aby se zvedl na nohy?

Snažíme se pracovat stále stejně, i když je pravda, že poslední zápas nám výsledkově nevyšel. První poločas nebyl z naší strany herně úplně špatný, ale domácí měli v týmu kvalitu, zejména v postavě Marka Matějovského. Ten určoval hru a zápas byl pro nás velmi složitý. V tempu tréninků nic neměníme a snažíme se co nejlépe připravit na poslední 4 zápasy podzimu.

Dodává nadcházejícímu nedělnímu zápasu na zajímavosti, že se o body popereme se slavnou Viktorií Žižkov?

Myslím, že určitě a doufám, že i kluci to tak vnímají. Já se na zápas budu v tomto duchu připravovat, mělo by se hrát v zajímavé atmosféře, se soupeřem jistě přijedou i fanoušci. Na Vinici bude v neděli velmi pěkná atmosféra a je před námi pěkný zápas. Věřím, že dorazí i naši fanoušci.

Nejde přehlédnout, že s Viktorkou dorazí i Michal Petráň, to může být pro všechny zajímavé…

Koukal jsem se na jejich sestavu, pochopitelně se na něj těším, stejně jako na Radka Voltra, se kterým se znám ještě z Hradce, ale znám i oba trenéry. Takže pro mě to bude hodně specifické utkání a pravděpodobně pro naši kabinu vypíšu nějakou odměnu, za případnou výhru si kluci zaslouží nějakou dobrotu.

Žižkov je v soutěži výrazným týmem, jakým stylem se bude chtít v neděli na Vinici prezentovat?

Soupeř má obrovskou kvalitu a dobré pro diváky je, že určitě bude chtít hrát fotbal. My se jim to pokusíme znepříjemnit, hrajeme na domácím hřišti a naším úkolem bude pokusit se získat 3 body.

Áčko hraje v sobotu, což znamená, že se nabízí varianta pro nedělní utkání se posílit. Rýsuje se sestava v tomto duchu?

Je to téma, které koordinujeme každý týden. Uvidíme, jak na tom budou hráči s vytížením a se zdravotním stavem po sobotě, ale v neděli určitě některé hráče A-týmu v naší sestavě uvidíte.

vd

(Autor: Radek Klier | Datum: 20.10.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna