U-19 | 14.09.2022

Výhra nad Slavií nás motivuje, říká záložník U19 Daniel Pandula

Zajímavý víkend má za sebou osmnáctiletý dorostenec Daniel Pandula. V sobotu se podílel na senzační výhře U19 na trávníku Slavie, v neděli poprvé zasáhnul do zápasu kategorie dospělých, když naskočil o utkání B-týmu.

Dane, trenér týmu U19 Aleš Vencl před víkendem v rozhovoru říkal, že hrát se dá s každým. Četl jsi ten rozhovor a vzali jste si z něj kousek motivace do sobotního utkání se Slavií?

Ano, četl a rozhodně s ním souhlasím. Měli jsme jediný cíl a to vyhrát, což se nám podařilo a potvrdili jsme tak, že opravdu dokážeme porazit kohokoliv.

Jak těžké bylo dokráčet k výhře nad Slavií?

Zápas rozhodně nebyl jednoduchý, s čímž se dalo počítat. Slavia byla velice kvalitní, avšak svou týmovostí a poctivým výkonem, který předvedl každý hráč týmu, jsme ji dokázali zdolat.

Do vedení jste šli již v prvním poločasu, věřili jste, že vedení v druhé půli uhájíte?

Samozřejmě, ani na vteřinu jsme nepochybovali a zápas tak dotáhli do vítězného konce.

Jak se vlastně slaví taková cenná výhra v kabině našeho dorostu?

Slavíme jako všichni ostatní. Pokřik, dobrá nálada, rozebíráme kuriózní okamžiky ze zápasu a především jsme rádi, že si odvážíme cenné body.

V tabulce jste pořád v pásmu ohrožení, ale nakopne vás minisérie dvou výher v posledních zápasech?

Rozhodně nás to nadále motivuje, ale nesmíme nijak polevit a nadále pracovat. Slavia je minulost, nyní už se plně soustředíme na dalšího soupeře, kterým je Dukla.

Pro tebe byl víkend zajímavý také tím, že v neděli jsi poprvé naskočil do zápasu B-týmu. Jaké pocity sis odnesl ze své premiéry?

Tak pocit to byl opravdu skvělý. Jsem velice vděčný, že jsem si mohl připsat premiéru v dospělém fotbale.

Byl jsi na trávníku 20 minut, dá se z toho časového úseku poznat rozdíl mezi mládežnickým a dospělým fotbalem?

Rozdíl byl viditelný na první pohled. Hra je zde mnohem rychlejší, tvrdší a soupeři výrazně kvalitnější a zkušenější než v naší soutěži.

Každý mladý fotbalista má před sebou nějaký cíl, jaký je ten tvůj?

Postupně bych se chtěl vypracovat až do nejvyšší soutěže. Mám před sebou však ještě dlouhou cestu a velký kus práce.

V Pardubicích roste nový stadion, je pro tebe velká motivace zahrát si tam v dresu našeho A-týmu?

Motivace je samozřejmě obrovská. Byla by to pro mě nesmírná čest, zahrát si za A-tým na domácím stadionu před domácím publikem.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.09.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna