U-15 | 21.08.2022

Prohra na Spartě

AC Sparta Praha : FK Pardubice 4:1 (2:1)

Sestava: Paar - Čvančar, Svoboda, Pražák, Tupec - Smrčka, Beránek, Forster - Jeřáb, Šic, Novotný

Střídali: Tomášek, Kosina, Skala, Vrančík, Brychnáč, Procházka

Střelec: Forster

V prvním mistrovském utkání jsme zajížděli na horkou půdu Sparty. Od začátku zápasu se hrál aktivní fotbal, kde ani jedna strana nedala nikomu píď hřiště, presink střídal represink, útok obranu. Nám se nedařilo moc překonat útočnou či středovou vazbu soupeře, v soubojích jsme míče ztráceli. Pokud už se nám podařilo se přes soupeře dostat, tak jsme nedokázali na soupeřově polovině situace lépe vyřešit. Tím se dostával soupeř do hry a my pod tlak. Dařilo se nám tlak ustát, hodně nám pomohl brankář a obrana. Poté jsme z jednoho brejku udeřili - kdy byl faulován Šimon Jeřáb a následný pokutový kop proměnil Lukáš Forster. Bohužel Šimon Jeřáb musel kvůli zranění odstoupit. Paradoxně náš gól více pomohl hostům, protože ty se začali ještě více tlačit do vápna a do zakončení a dostávali nás pod velký tlak. Tento tlak zúžitkovali v otočení skóre tesně před poločasem.

Druhý poločas se hra srovnala, už jsme dokázali získávat druhé míče či zvládat osobní souboje, ale hra se hodně odehrávala ve středu hřiště, bez valného ohrožení branek. Naše obrana se zpevnila a dokázali jsme odolávat soupeři. S přibývajícícm časem jsme se začali ukvapovat v řešení situací ve snaze srovnat výsledek a to byla voda na soupeřuv mlýn. Soupeř začal využívat vzniklé mezery v naší hře a přidal do konce zápasu ještě dvě branky. Nám se podařil konec zápasu, ale šance jsme neproměnili a tak zápas skončil konečných 4:1.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 21.08.2022 | Zdroj fotky: )

AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Farmet