FC Nitra : FK Pardubice 2:2 (0:1)

Sestava: Pražák D. - Brychnáč, Svoboda, Pražák T., Skala - Šimák, Hloušek, Smrčka - Čvančar, Tomášek, Novotný

Střídali: Kosina, Štefl, Procházka, Tupec, Jeřáb, Forster, Šic

Střelci: Tomášek, Jeřáb

V druhém zápase na Slovensku nás čekal houževnatý soupeř z Nitry. Zápas se hrál na UMT v Žilině a první poločas patřil nám - drželi jsme míč, měli jsme dobrý výběr místa, v obraně jsme se proti zápasu s Trenčínem zlepšili součinnost a tím jsme soupeře k ničemu nepouštěli, byli jsme důraznější v soubojích, ale bohužel pouze po vápno soupeře, kde nám chybělo zrychlení či překvapení. Zároveň soupeř kvalitně bránil a nedával nám moc možností se prosadit. Poté nám vyšla pěkná kombinace a ve vápně se přidala individuální akce hráče a bylo to 0:1 pro nás.

Druhý poločas se hra změnila - soupeř vysunul presink, byl mnohem odvážnější, důraznější a lépe kombinoval. Nám držela obrana, ale v mezihře či v přechodu do útoku jsme již nebyli tak koncentovaný a někdy akce zbytečně uspěchávali. Tím jsme již nedokázali tolik držet míče a dávali prostor soupeři. Poté nám vyšla brejková akce a šli jsme do vedení 0:2. Bohužel místo zklidnění hry jsme začali bláznit a tím jsme umožnili soupeři v poslední minutě srovnat na konečných 2:2.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 08.08.2022 | Zdroj fotky: )