U-17 | 10.02.2013

Bydžovský: Myslím, že můžeme celý turnaj vyhrát!

Velký úspěch zažívá dorostenecký tým U-17. V neděli dokázal porazit v utkání hraném v rámci turnaje Memoriál Vlastimila Marečka pražský Motorlet a již mu nikdo nemůže vítězství ve skupině vzít.

Svěřenci trenéra Jiřího Kovárníka se tak mohou chystat na finálový turnaje do Zlína, který proběhne v sobotu 23. února 2013. O rozhovor jsme po vítězném utkání nad Motorletem požádali jednoho z hráčů našeho dorosteneckého týmu Tomáše Bydžovského.

O víkendu se vám podařilo porazit v dalším utkání Memoriálu Vlastimila Marečka Motorlet 5:0. Jak těžké to bylo utkání?

I když se to podle výsledku nezdá, tak utkání nebylo vůbec jednoduché. Zvlášť prvních 10 minut nás soupeř mírně přehrával, ale potom se projevila naše větší fotbalová kvalita a fyzička. Takže nakonec jsme zápas s přehledem zvládli.

Mysleli jste před zápasem na to, že pokud vyhrajete, stanete se již jistými vítězi své skupiny?

Před zápasem jsme se o tom v šatně nebavili, chtěli jsme prostě vyhrát, jako v každém jiném zápase.

Teď se pomalu můžete chystat na finálový turnaj, který se hraje tuším ve Zlíně. S jakým cílem pojedete na finálovou část turnaje?

I když nevím na jaké soupeře ve Zlíně narazíme, tak věřím že naše mužstvo je tak kvalitní, že můžeme celý turnaj vyhrát.

Ty jsi po zranění rukou po jízdě na snowboardu, ještě to při hře vnímáš? Už je to v pořádku?

Ruce jsou v pořádku, ale ještě si je podvědomě chráním. Hraju v ortéze. A také je znát, že jsem nastoupil do přípravy o 3 týdny později, protože moje kondice není 100%.

Ty máš za sebou několik startů v reprezentačních výběrech, co uděláš proto, aby ses do nich podíval i v letošním roce?

Podzim se mi bohužel moc nevydařil a je mi jasné že pokud se chci do reprezentace dostat, musím na sobě zapracovat a odstranit nedostatky, kterých je stále hodně. Věřím, že když se mi bude dařit v klubu a hlavně budu zdráv, tak snad nějaká pozvánka zase přijde.

(Autor: Radek Klier | Datum: 10.02.2013 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )

Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

Certus