esport | 24.11.2021

Začíná cesta za obhajobou našeho vítězství v e:LIZE!

Před rokem se FK Pardubice radoval z vítězství v prestižní e:LIZE a tato soutěž na sklonku listopadu odstartuje nový ročník. Hrát se bude s inovovaným a atraktivnějším hracím systémem a pardubický klub půjde poprvé do bitvy ve spolupráci se společností Inside Games.

V úterý 30. listopadu načne nový ročník e:LIGY, do níž se zapojí také pardubický tým, který budou reprezentovat „JamesBony28“ a „Kucera“, civilními jmény Jakub Němec a František Kučera. Záda jim bude krýt a připravený naskočit do boje bude také populární streamer Lukáš „Dodgy“ Dočkal.

„Moc se na úvod soutěže těším, dlouhodobá klubová soutěž na české scéně opravdu chybí a jsem rád, že budu její součástí,“ říká mladší z hráčské dvojice František Kučera. „Věřím, že budeme úspěšní, na společnou reprezentaci s „JameBonym“ se těším.“

Společně se zkušenějším kolegou už mohou myslet na úvodní utkání. Většinu české scény už známe, protože to jsou ta stejná jména, se kterými se utkáváme na různých akcích. Naše společná příprava bude asi jen v teoretické rovině,“ naznačuje „Kucera“.

Jakub Němec alias „JamesBony28“ se krásným příkladem propojení našeho esport týmu s FK Pardubice. Na zelených trávnících totiž vyrůstal mj., na Vinici a fotbalu zůstal věrný v klubech v regionu i v dalších letech. Aktuálně je pro něj jedničkou esport, kde si získal respekt a do barev FK Pardubice zamířil po angažmá s pražské Spartě.

A také on napjatě očekává start soutěže. Těším se moc, protože v minulé sezoně jsem neměl možnost si v dresu Sparty e:Ligu zahrát, takže to beru jako hlavní událost sezóny,“ vysvětluje 29letý hráč. Nový herní systém soutěže ho láká. „Je to jednoznačně krok správným směrem. Jsem rád, že se z e:Ligy stává dlouhodobější soutěž, kde bude důležité podávat kvalitní výkony během celé sezóny. Zároveň do play off postupují všechny týmy, takže žádný tým nepřijde o motivaci, i když se mu třeba základní část nepovede podle představ.“

Hra FIFA nabízí pestrou škálu možností jaký tým si sestavit a do značné míry to rozhoduje o šancích na vítězství. „S mojí sestavou jsem spokojený, nemám oproti ostatním nějak „přepálený“ tým, ale zatím se mi hraje dobře. Doufám, že to vydrží i v průběhu soutěže,“ říká k tématu Kučera. Jeho kolega JamesBony je rád, že jeho tým zaznamenal v posledním období progres. „V posledních týdnech jsem tým znatelně vylepšil a jsem s ním v rámci možností spokojený. Do startu soutěže ještě nějaký čas zbývá, takže věřím, že se mi ještě podaří na některých pozicích posílit.“

Třetí ročník e:LIGY, kterou v minulé sezóně FK Pardubice vyhrál, má vypsané také prize money v celkové výši 150000 Kč. Je příjemné, když k trofeji získáte i finanční výhru, ale momentálně nad tím vůbec nepřemýšlím,“ vysvětluje JamesBony svůj postoj. Pro mě je dostatečnou motivací to, že mám možnost hrát e:Ligu v dresu Pardubic.“

Soutěž tedy začne na sklonku listopadu, hrát se bude výhradně na konzolích PS5. O streamech z utkání našeho týmu vás budeme informovat, ujme se jich výše zmiňovaný Lukáš „Dodgy“ Dočkal.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 24.11.2021 | Zdroj fotky: redakce )

ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN

Aigos - reklama