WU-15 | 09.11.2021

Jednoznačné vítězství starších žákyň

Po dvou zápasech starší žákyně konečně bodovaly naplno, když si doma poradily s Třebší rozdílem třídy.

11. kolo 1. ligy starších žákyň Čechy, 6. 11. 2021 hř. UMT Ohrazenice

FK PARDUBICE - Tělovýchovná jednota Sokol Třebeš 3:0 (0:0)
Branky: 45., 60. Dytrtová, 58. T. Kožíšková

Sestava: Bálková - Borovičková E., Lacinová, Smejkalová, Sisková - Kožíšková T., Vamberová, Dytrtová - Kozáková, Kožíšková A., Kovaříková (Kolářová, Rouhová, Štiková, Valentová, Válková)

Hodnocení: V prvním poločase se na velké ohrazenické umělce hrál z naší strany pohledný fotbal se spoustou šancí, tým pracoval velmi dobře a častokrát chyběla pouze lépe zakončená akce. Hned od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem, první dvě velké šance spálila Anička Kožíšková, když nedokázala prostřelit brankářku a o pár minut později těsně minula hostující branku. Na šance Aničky navázala také Terka Dytrtová, ale ani ta svou individuální akci nedokázala proměnit, a když se nám nepodařilo vstřelit gól ani po sérii standardních situací, šlo se do kabin za stavu 0:0.
Krátce po změně stran jsme však svou nejsilnější stránku už využili. Terka Kožíšková z rohu našla přesně Báru Smejkalovou, která prodloužila na zadní tyč, kde se z blízkosti nemýlila Terka Dytrtová 1:0. Neustálým tlakem jsme soupeři nedovolili dostat se na naši polovinu. V 58. minutě se po pěkné individuální akci prosadila tvrdou střelou Terka Kožíšková 2:0. Hned po ní využila chyby hostů v rozehrávce Terka Dytrtová a svým druhým gólem v zápase upravila na konečných 3:0. Ačkoliv rozdíl ve skóre měl být mnohem vyšší, holkám děkujeme za předvedený výkon a na tréninku musíme zapracovat především na proměňování šancí, kterých jsme tentokrát měli opravdu požehnaně. Za týden nás čeká v domácím prostředí Plzeň.

(Autor: Jan Siska | Datum: 09.11.2021 | Zdroj fotky: Marcela Opltová )