Dorost | 29.07.2021

V sobotu na dorost, v neděli na „béčko“. Jaká platí opatření?

Po mnohaměsíční pauze během tohoto víkendu odstartují některé fotbalové soutěže, které patří k těm nejvíce sledovaným. Rozbíhá se jak ČFL, ve které hraje pardubická rezerva, tak i nejvyšší soutěže dorostů U19 a U17, ve kterých má náš klub zastoupení. Pro diváky platí hygienické podmínky obdobně, jako pro nejvyšší fotbalovou soutěž, pojďte se podívat, co vás čeká, pokud chcete dorazit do hlediště podpořit naše hráče.

O víkendu můžete v Pardubicích vidět 3 zajímavá utkání, která bude stát za to vidět:

sobota 31. 7. 2021

10:15 | U19 | FK Pardubice - AC Sparta Praha | areál Ohrazenice

12:30 | U17 | FK Pardubice - AC Sparta Praha | areál Ohrazenice

neděle 1. 8. 2021

10:15 | B-tým | FK Pardubice - Sokol Brozany | areál Pod Vinicí

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ PRO DIVÁKY:

Diváci jsou povinni dodržovat hygienická opatření, platná pro amatérské fotbalové seoutěže. FAČR k tématu zveřejnil několik bodů, které vám pomohou se v problematice zorientovat.

1. Jakým způsobem má být kontrola splnění bezinfekčnosti prováděna?

• Divák je povinen při vstupu na utkání prokázat svou bezinfekčnost, a to jedním ze způsobů uvedeným v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR. Certifikát o provedení testu, očkování či potvrzení o prodělání nemoci je divák oprávněn předložit v tištěné či elektronické podobě.

a) osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem, nebo
b) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test s negativním výsledkem, nebo
c) osoba má minimálně 14 dnů dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo
d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a neuplynulo více než 180 dní.

2. Kdo je odpovědný za kontrolu splnění bezinfekčnosti u diváků?

• Za kontrolu bezinfekčnosti diváků odpovídá pořadatel utkání.

3. Kdo rozhoduje o zákazu vstupu diváka z důvodu neprokázání bezinfekčnosti na utkání?

• O nepřipuštění diváka na utkání z důvodu neprokázání bezinfekčnosti rozhoduje pořadatel utkání.

4. Ve kterých případech stačí k prokázání bezinfekčnosti čestné prohlášení?

• Čestným prohlášením se mohou prokázat pouze osoby, které absolvovaly test ve škole či školském zařízení v souladu s aktuálně platným mimořádným opatřením MZČR.

5. Je potřeba vést evidenci diváků účastnících se utkání?

Evidence diváků se nevede.

6. Kdo není povinen prokazovat bezinfekčnost?

• Bezinfekčnost nejsou povinny prokazovat děti ve věku do 6 let (tzn. diváci ve věku 6 let včetně a výše tuto povinnost mají).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.07.2021 | Zdroj fotky: )

Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice

Aigos - reklama