A-tým | 16.06.2021

Úspěchy vycházejí ze skvělé party, říká pro Deník Vít Zavřel

Sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel v rozhovoru, který vyšel v úterním Pardubickém deníku, hovořil mj. o tom, že A-týmu poděkoval za skvělou sezónu a promluvil i o některých změnách v kádru, které pardubický tým čekají.

Pardubáci skončili na skvělém 7. místě ve své premiérové ligové sezóně a to je na nováčka skvělý počin. Zajímavých je i několik statistických výstupů, např. že v azylu ve vršovickém Ďolíčku nevyhrálo ani jedno z pražských S, nejdelší série bez výhry byla jen třízápasová a na nováčka je velmi slušná i série pěti zápasů bez prohry.  „Po sezóně jsem řekl hráčům, že si vážím nejen výsledků a umístění, ale i toho jakou kombinační hru jsme v sezóně předváděli,“ řekl pro Pardubický deník Vít Zavřel.

Ten v rozhovoru přiznal, že ho nadchnul jarní výkon v Českých Budějovicích. „Chvílemi jsem nevěděl, jestli hraje Bayern, nebo PSG,“ řekl v nadsázce a s úsměvem. Zároveň přiznal, že zlomové utkání, z pohledu splnění „záchranářského“ cíle, bylo to předvánoční v Karviné, kde Pardubáci vyhráli 2:0. „Takovou tečkou za splnění tohoto cíle byla výhra v Teplicích, pak jsme si řekli, že si to užijeme bez stresu a budeme se připravovat na další sezónu.“

Teď se již celý klub chystá na další sezónu a je jisté, že kádr dozná jistých obměn. Nejvýraznější, z pohledu fanoušků, bude absence Michala Hlavatého a Ewertona. Tedy dvou hráčů, kteří mají silný podpis jak pod postupovou, tak pod premiérovou sezónou mezi elitou. „Informace od nejvyššího vedení Plzně zní, že si Michala stáhnou a počítají s ním do týmu,“ vysvětluje v rozhovoru Zavřel. „Byl to příběh, který mám rád. On pomohl nám, my zase pomohli jemu.“

Domů, do boleslavského týmu, se vrací také brazilský záložník Ewerton, u něj se ale nabízela jedna zajímavá varianta. „Měli jsme předjednanou výměnu, protože Boleslav měla zájem o Láďu Mužíka. Tři neděle před koncem sezóny si to ale trenér Jarolím rozmyslel a Ewerton se vrací.“

Fanoušky pak překvapil avizovaný odchod Michala Surzyna do Jablonce. „V létě jsme s Michalem a jeho agentem řešili uplatnění opce a chtěli se dohodnout na tříletém kontraktu. S ním souhlasil za podmínky, že na letní přestupové okno chce mít výstupní klauzuli,“ vysvětluje v Deníku Zavřel proč může Surzyn před novou sezónou odejít.

V rozhovoru s naším sportovním ředitelem zazněly také informace o dalších hráčích. A zatímco Sláma se vrací do Olomouce na přípravu pod novým trenérem Jílkem, Pfeifer se bude na prvním tréninku hlásit 21. června na Vinici. Stejně tak Pavel Sokol, který byl na hostování v Chrudimi, naopak Ladislav Mužík, o kterém již byla řeč, pravděpodobně využije výstupní klauzuli a odejde do FK Mladá Boleslav.

A příchody? „Brazilec Ramos Junior už u nás podepsal tříletý kontrakt. Počítáme s ním a jsme rádi, že je tady. S Janem Halászem řeším přestup do Pardubic. Vidíme v něm perspektivu, proto bychom ho tady chtěli udržet,“ řekl Vít Zavřel k testu mladého hráče, který se s týmem připravoval v závěru sezóny. A řeší se i další doplnění týmu. „Měli by přijít mladí reprezentanti ze Slavie Praha a z Baníku Ostrava. Je to na dobré cestě, že by tady mohli být na začátek přípravy.“

V celém rozhovoru v Pardubickém deníku toho ale zaznělo víc a pokud si toto povídání chcete přečíst, najdete ho zde.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 16.06.2021 | Zdroj fotky: Luboš Jeníček )

Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice

Aigos - reklama