Ženy A | 22.08.2019

Snad nám fanoušci pomohou, říká trenér žen Kamil Kozák

V sobotu se do Pardubic po tříleté přestávce vrací ženská 1. liga. V této sezóně se domácí zápasy pardubických žen budou odehrávat na Vinici a utkání proti Lokomotivě Brno (od 15:30 hod.) je prvním z pěti podzimních domácích vystoupení. Během nich na Vinici uvidíte i dva největší domácí ženské kluby; Spartu i Slavii.

Ženské „áčko“ má za sebou několikatýdenní přípravu, ale také nečekanou změnu na postu trenéra. Na lavičce skončil dosavadní kouč Josef Karabinoš a ligový tým aktuálně vede Kamil Kozák. Ten je současně trenérem juniorek, které rovněž hrají nejvyšší soutěž.

Přestože je 38 letý trenér u týmu krátce, chválí ho. „Za těch pár dnů, co s týmem pracuji, ho musím pochválit. Přístup je výborný, parta velmi dobrá, kvalita týmu taky slušná,“ říká Kamil Kozák. „Jediné, co by nás mohlo brzdit, je nezkušenost kádru, který je velice mladý. Máme tady řadu perspektivních hráček, ale větší zkušenosti nám zatím scházejí. Máme tři zkušené fotbalistky, ale úplně nám chybí střední generace.“

Minulý týden byl u prohry svého týmu na Spartě (0:7), nyní však věří, že kádr vybojuje první body. I soupeře má zmapovaného a ví, že řeší podobné problémy, jako ten náš. „Když se podívám na sestavu Brna, jsou na tom podobně, jako my. Také mají v kádru mládežnické reprezentantky, jak české tak slovenské,“ vysvětluje. „Čekám vyrovnaný zápas, ve kterém budou rozhodovat maličkosti.“

S týmem juniorek si trenér Kamil Kozák již atmosféru na Vinici vyzkoušel. V červnu se zde totiž jeho tým utkal s Hradcem Králové. „Určitě se na Vinici těšíme. Ženy možná malinko záviděly juniorkám, že si Vinici mohly v červnu vyzkoušet v utkání s Hradcem,“ vzpomíná na duel, při kterém panovala na stadionu skvělá atmosféra. „Bylo to i díky fanouškům z kotle, kteří nám vytvořili úžasnou atmosféru. My doufáme, že nás fanoušci přijdou podpořit i v sobotním utkání proti Brnu a pomohou nám k zisku tří bodů.“

Držet palce ale bude již od sobotního rána. „Určitě budeme fandit mužům v dopoledním utkání proti Sokolovu. Jejich výhra by mohla fanoušky skvěle naladit a ti si pak třeba budou chtít prodloužit fotbalovou sobotu sledováním našeho utkání,“ věří Kozák.

Sobotní duel FK Pardubice - Lokomotiva Brno Horní Heršpice začíná na hlavním hřišti areálu Pod Vinicí v sobotu v 15:30 hod. odpoledne. Na 1. ligu ženského fotbalu bylo stanoveno jednotné symbolické vstupné 20 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Přijďte podpořit pardubický ženský fotbal! Pro fanoušky bude připravený zápasový bulletin, který je jednotný pro všechna tři víkendová utkání našich týmů. Nabídne mj. také rozhovor s kapitánkou pardubického tým Denisou Kupkovou.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 22.08.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna