U-19 | 10.05.2019

Petr Kurka: Postup na MS bude velkou motivací!

Skvělý úspěch! Trio pardubických fotbalistů, kteří náš klub reprezentují na mistrovství Evropy do 17 let v Irsku, dobře ví, že jejich cesta šampionátem ještě nekončí. V rozhovoru s Petrem Kurkou jsme se dozvěděli, že oslava postupu byla rychlá, protože tým teď stojí před další metou. Postup do semifinále by mu totiž zajistil postup na mistrovství světa!

Petr Kurka, který v pardubickém FK nastupuje v dorostenecké lize U19, na šampionátu nechyběl při zápasech našeho týmu na trávníku ani minutu. V postupovém utkání proti Řecku se dokonce blýskl akcí, po níž Pech zvyšoval na konečných 2:0.

Teď stojí pardubický obránce, ale i celý český tým, včetně jeho klubových spoluhráčů Lukáše Horníčka a Samuela Šimka, krůček od dalšího úspěchu. Semifinalisté Eura totiž mají jistý postup na světový šampionát. A to bude hlavní motivace pro české hráče v neděli odpoledne, kdy od 14:00 hod. (SEČ) nastoupí na Tallaght Stadium v irském Dublinu do čtvrtfinálového utkání proti Francii.

Ve čtvrtek jste postoupili ze skupiny, byl vůbec prostor na alespoň malou oslavu?

Prostor na něco většího nebyl, ale postup jsme oslavili alespoň na hřišti a v šatně hned po zápase.

Na druhý gól proti Řecku sis připsal asistenci. Jak ses ty, jako krajní obránce, ocitl ve středu zálohy?

Byl tam nějaký souboj o míč, ten jsem vyhrál a pak jsem před sebou viděl volný prostor. Tak jsem ho využil a naštěstí to vyšlo!

V neděli vás čeká Francie. Sledovali jste trochu tohoto soupeře a víte, co vás od něj čeká?

Francii jsme na videu ještě neviděli, na to dojde v nejbližších dnech. Ale sledovali jsme jejich výsledky ve skupině a víme, že nás čeká velmi silný soupeř.

Zvyšuje pro vás atraktivitu nedělního utkání, když víte, že si můžete otevřít postup na mistrovství světa?

Samozřejmě, všichni víme, co je ve hře. Postup na mistrovství světa je pro nás obrovskou motivací, takže na hřišti necháme všechno. A uvidíme, jak to dopadne.

Kurka Petr

(Autor: Radek Klier | Datum: 10.05.2019 | Zdroj fotky: Stephen McCarthy/Sportsfile )

ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN

Aigos - reklama