F:L | 30.04.2019

Ohlasy trenérů po utkání v Ústí

Na pondělní utkání v Ústí nad Labem nebude pardubický tým, ani jeho trenéři, vzpomínat právě s nadšením. Podívejte se na pozápasové komentáře trenérů obou týmů, domácího Aleše Křečka a hostujícího Jaroslava Novotného

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Zápas hodnotím dobře, vyhráli jsme s těžkým soupeřem. Měli jsme před Pardubicemi respekt. Soupeř do utkání vstoupil lépe než my, nám se podařilo z první vážnější šance prosadit a to nám pomohlo. V prvním poločase jsme si vytvořili minimálně další tři vyložené šance, přesto naše produktivita byla dobrá. Mrzí mě obdržený gól z penalty, za stavu 3:1 se přiznám, že jsem úplně klidný nebyl. Co se týče mé fotbalové parády, byla to třešnička a za stavu 0:0 bych si to nedovolil. Kapitán Jan Peterka je náš klíčový hráč a lídr týmu, v dalším zápase ho budeme muset nahradit. Cítím z mužstva velkou sílu, následující zápasy se nebudou rozhodovat v nohách, ale v hlavě. Když vypadla světla, netušil jsem, jak by se situace dala řešit. Kapitán hostů i my chtěli hrát, vidět jakž takž bylo a nemuseli jsme čekat. Po obdržené brance to nebylo nic příjemného, nevybavuji si, že bych něco takového v kariéře zažil.“

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Věděli jsme, že se utkáme s mužstvem, které hraje otevřený a útočný fotbal. Chtěli jsme se soupeři vyrovnat, do patnácté minuty jsme si vytvořili tři gólové šance, poté jsme neodkopli balón a inkasovali první branku. Přestali jsme hrát, domácím narostla křídla, byli rychlejší, začali hrát velice dobře a přidali druhý gól. Poločas jsme dohrávali v útlumu, druhou půli jsme opět hráli úvodních patnáct minut velice dobře. Chtěli jsme snížit, dostat se do hry, avšak po další chybě jsme kapitulovali potřetí. Výsledek jsme korigovali již jen penaltou a Ústí nad Labem zaslouženě vyhrálo. Michal Petráň je po zranění, jeho absence byla znát. Zápas jsme i přes výpadek osvětlení chtěli dohrát, nakonec bylo vidět, utkání to neovlivnilo, bylo to po dohodě obou týmů.“

(Autor: fnliga.cz | Datum: 30.04.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj