Ženy A | 28.03.2019

Denisa Kupková: Cílem je vyhrát 2. ligu!

Kapitánka ženského A-týmu Denisa Kupková se se svými spoluhráčkami chystá na první mistrovské utkání jarní části sezóny. Pardubické fotbalistky ji mají dobře rozehranou, čtyři kola před koncem základní části 2. ligy vedou tabulku s tříbodovým náskokem před Čáslaví. V neděli odpoledne načnou mistrovské boje utkáním na trávníku posledního Braníku.

Ženský A-tým čeká první jarní utkání, jak se na mistrovský zápas po téměř 5 měsících těšíte?

Určitě se těšíme, příprava byla dlouhá a náročná. Už je na čase, abychom to, co máme natrénované, převedly do soutěžních zápasů a navázaly na naše podzimní výkony.

V přípravě tým příliš utkání neodehrál, nebude to znát v úvodu jara?

Bohužel jsme v průběhu zimy musely pár přátelských utkání zrušit kvůli marodce, ale věříme, že se nám to podařilo dohnat alespoň na trénincích. I když herní zátěž žádný trénink nenahradí.

Je tým před první zápasem zdravotně v pořádku?

Kromě dlouhodobě zraněných bychom snad měly být všechny v pořádku.

V neděli jedete na hřiště posledního Braníka, čím pro vás tento soupeř může být nebezpečný?

Tým Braníku je složený jak ze zkušených hráček s prvoligovými zkušenostmi, tak z mladých talentovaných fotbalistek. Určitě se domácí nedají považovat za snadného soupeře, i když jejich postavení v tabulce by k tomu mohlo svádět. Soupeřky jsou velmi dobře rychlostně vybavené, silné v osobních soubojích a zápasy s nimi bývají velmi vyrovnané.

Vy sama jste na podzim dala Braníku jeden ze svých dvou gólů, trefíte se i v neděli?

Gól do sítě soupeřek vždy potěší a já z pozice stopera jich mnoho nedávám. Ale důležitější než střelec gólu je výhra a 3 body do tabulky.

Aktuálně vedete tabulku, je tedy cílem pro zbytek sezóny postup do 1. ligy?

Cílem je jednoznačně vyhrát 2. ligu. To, zda by to znamenalo i postup do 1. ligy, už je otázka spíše na vedení klubu. Samozřejmě bychom rády vrátily A-tým do 1. ligy, kam patří, ale aspektů, které je nutné zvážit, je hodně. Důležité bude mít dostatečně kvalitní a široký kádr.

Kupková Denisa

(Autor: Radek Klier | Datum: 28.03.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

ČPP Servis