A-tým | 15.02.2019

Petr Novák slaví 50. narozeniny, gratulujeme!

Masér, správce, kamarád. Tak by se ve stručnosti dal popsat Petr Novák, dobrá duše pardubického klubu. Je to ale také bývalý výborný fotbalista - a právě on slaví v pátek 15. února své 50. narozeniny. Jménem celého klubu mu ke kulatému výročí gratulujeme!

Petra Nováka můžete potkávat každodenně (nejen) v areálu v Ohrazenicích. Ať už jako správce, nebo v roli maséra, kde usedá na lavičku pardubického A-týmu v druhé nejvyšší soutěži. Nebo jako kamaráda členů našeho klubu, bez rozdílu věku.

Sám býval vynikajícím fotbalistou, který jako hráč VCHZ Pardubice v Ohrazenicích v mládežnických kategoriích prakticky vyrostl. Později „kopal“ na Vinici, za Teslu, mj. po boku současného trenéra pardubického „áčka“ Jiřího Krejčího (viz. foto pod článkem).

Nejlepší fotbalové roky prožil v Atlanticu Lázně Bohdaneč. Pamatujete si na tehdejší vzepětí klubu, který v polovině devadesátých let rok co rok postupoval a zastavil se až v nejvyšší soutěži? A „Novas“ u tohoto vzestupu byl. Na postupu z ČFL se podílel gólově a v druholigové sezóně, kdy si Atlantic okamžitě vybojoval postup do ligy, nastoupil v deseti zápasech. První ligu si bohužel nezakopal.

Klubů prošel Petr Novák během své kariéry daleko víc (Český Brod, SK Holice, PARD Pardubice, Slovan Pardubice, Heřmanův Městec, SK Stolany, Sokol Živanice, TJ Lipoltice), nyní ho ale můžeme potkávat v prostředí našeho klubu. A jsme za to rádi.

Petře, přejeme ti všechno nejlepší k tvým kulatým narozeninám!

tesla

Tesla Pardubice v roce 1987, spolu s Petrem Novákem na snímku také Jiří Krejčí

Petr Novák s trenérem mládeže a kamarádem Miroslavem Jirkou

(Autor: FK Pardubice | Datum: 15.02.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )