Ženy A | 27.12.2018

Josef Karabinoš: O budoucnost pardubického ženského fotbalu se nebojím

Po podzimní části sezóny může být trenér pardubického ženského A-týmu Josef Karabinoš spokojený. Jeho svěřenkyně jsou na první příčce druholigové tabulky a tak je možné, že na jaře se vrátí do nejvyšší soutěže. A tak jsme si s trenérem o posledních měsících popovídali.

Trenére, je za vámi podzim, po kterém váš tým skončil na prvním místě. S umístěním jste jistě spokojený, jaký je váš pohled na předvedenou hru?

Považuji herní projev našeho týmu za solidní, ale pochopitelně víme, že je stále co zlepšovat.

Kdybyste měl vybrat nejlepší a naopak nejhorší výkon, na která utkání byste ukázal?

Začnu tím nejhorším. Tím byl výkon v Hodoníně ve 3. kole, kde naše hra neměla hlavu ani patu. Naopak nejlepší výkon jsme předvedli proti ligovému Liberci v poháru na závěr podzimu, kde jsem se přesvědčil, že herně za ligovým týmem nezaostáváme.

Míříte k postupu; hovoříte s hráčkami v kabině o tom, že postup je cílem, nebo je zatím toto téma tabu?

Samozřejmě se o tom bavíme, ale konkrétně nám to bylo řečeno na vánočním večírku trenérů. Asi jako dárek. Ale teď vážně, ano, je to náš cíl.

V sezóně jste se nebál dát prostor hráčkám juniorského věku, byly pro tým dobrým doplněním?

Kdybychom nebyli o jejich výkonnosti přesvědčeni, tak je do týmu nezařadíme. Jsou oživením a zdravou konkurencí.

Dokázal byste vyjmenovat hráčky, které dle vašeho pohledu zaznamenaly za poslední půlrok největší zlepšení?

Tuto otázku využiji a chci poděkovat všem hráčkám za jejich přístup k tréninkům a zápasům. Nikdy nehodnotím jednotlivce. Ale samozřejmě, že dochází ke zlepšování jednotlivých hráček a to pak má vliv na výkon týmu.

Sledujete a dělají vám radost i výsledky juniorek i žákyň? Má podle vás před sebou pardubický ženský fotbal světlou budoucnost?

Sleduji nejen tyto dvě kategorie, ale i ty nejmenší a máme opravdu šikovné hráčky napříč všemi kategoriemi. Samozřejmě radost mám a hlavně vítězství nad pražskými S se nikdy neomrzí. O budoucnost ženského a dívčího fotbalu v Pardubicích se nemusíme bát.

Kdy začínáte s ženským A-týmem přípravu na jaro a co během ní na hráčky čeká?

Začínáme 21. ledna 2019. Trénovat budeme třikrát v týdnu v Ohrazenicich a 6. února odjíždíme na soustředění do Svratky. Hrajeme zimní ligu U19, kde nás čekají těžká utkání s urostlými dorostenci Lázní Bohdaneč, Chlumce, Stěžer a Kobylic, kde se zápasy na zdejší umělce hrají.

Pomýšlíte na doplnění kádru, třeba i s ohledem na to, že je reálný postup do 1. ligy?

Myslím, že vzhledem ke slušné výkonnosti našich odchovankyň nebude třeba výrazněji posilovat. Samozřejmě příchodu jedné nebo dvou hráček se nebráním…

(Autor: Radek Klier | Datum: 27.12.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN

Aigos - reklama