U-10 (2013) | 25.11.2018

Nedělní výsledky

Tuto sobotu jsme absolvovali dva turnaje. Jeden v Praze na Slavii a druhý v domácí hale na Dašické.

Čtvrté místo na Dašické

Kluci turnaj zahájili velmi dobře. Porazili Ústí a poté trochu zaskočenou Chrudim. I přes povedený výkon jsme výsledkově nezvládli zápas se Žďárem nad Sázavou. Herní problémy však začali až potom. V bitvě s Havlíčkovým Brodem někteří hráči trochu polevili a ještě markantnější propad se odehrál v posledním zápase s Přeloučí. Tam chyběl pohyb, důraz, zkrátka skoro všechno. Pokud bychom v posledních dvou zápasech předvedli stejné výkony jako v prvních třech zápasech, tak bychom se zajisté umístili na bedně. Za turnaj zaslouží velkou pochvalu Jakub Šlechta, který ve všech zápasech předvedl stabilně kvalitní výkony.

FK Pardubice: Mazal Kryštof, Lorenc Jaroslav, Šlechta Jakub, Jirout Lukáš – Koblížek Štěpán, Mazal Sebastian, Baťa Václav, Semerád Tomáš, Strnad Václav

FK Pardubice – Jiskra Ústí nad Orlicí  2:1

(Šlechta, Baťa)

FK Pardubice – MFK Chrudim    5:0

(2x Semerád, 2x Baťa, Jirout)

FK Pardubice – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou    3:5

(Koblížek, Lorenc, Mazal K.)

FK Pardubice – FC Slovan Havlíčkův Brod   1:5

(Baťa)

FK Pardubice – FK Přelouč    0:4

Celkové pořadí turnaje

1.      FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

2.      FC Slovan Havlíčkův Brod

3.      FK Přelouč

4.      FK Pardubice

5.      MFK Chrudim

6.      Jiskra Ústí nad Orlicí

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: ? (MFK Chrudim)

Nejlepší střelec: ? (FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou)

Nejlepší brankář: ? (FC Slovan Havlíčkův Brod)

Poslední, ale se ctí

Turnaj očima trenéra Lukáše Daňka:

Na velmi kvalitním turnaji jsme se nedopatřením setkali s o rok staršími protihráči a na výsledku to bylo znát. Určitě více než na předvedené hře.

První tři utkání se odehrávala v podobném duchu. Po počáteční nervozitě a ,,oťukávání,“ co nám asi soupeř provede, jsme se vždy dokázali osmělit a ve všech případech jsme sahali minimálně po bodu. Lekcí nám bylo čtvrté utkání s pozdějším vítězem z Liberce. Tady byl opravdu ten rok znát a téměř jsme se nedostali z vlastní poloviny. Nicméně ani v tomto utkání toho nešlo moc klukům vytknout. Nejhorší pasáž na turnaji nastala po obědě, zápasy s Berounem a odveta s Vojvodinou nám hrubě nevyšly. V obou zápasech jsme to soupeřům usnadnili až příliš. Bez pohybu a chuti hrát to nejde s nikým. Obávali jsme se, že nám již došly síly, ale to vyvrátily následující zápasy se Slávií a bosenským týmem Banja Luka. Slávia byla určitě fotbalovější, ale kluci se s tím náramně popasovali, soupeři nedali nic zadarmo, a i když s trochou štěstí, tak nakonec zaslouženě uhráli remízu. Poslední zápas byl co do výsledku největším zklamáním. Téměř celý zápas se odehrával na polovině soupeře, který si hru nijak nekomplikoval a z ojedinělého brejku nás bohužel potrestal. Přes jejich obranu se nám nepodařilo prosadit a tak jsme zakončili turnaj s jediným bodem.

Ač se může dle výsledků zdát, že byl turnaj nevydařený, opak je pravdou. Kluci dělali, co bylo v jejich silách a až na výjimky je musíme pochválit. Takový turnaj jim prospěje určitě víc, než hrát s o rok mladšími. Moc děkujeme za podporu rodičům a snad i oni dnes ocenili výkony kluků, ač z toho bylo poslední místo.

FK Pardubice: Melichar Jan – Horák Prokop, Hlušička Ondřej, Tunheber Tobias, Firszt Tomáš, Janovský Petr – Netolický Vojtěch, Šafařík Daniel, Bachratý Peter, Schwarzkopf Alexander, Machač Martin

FK Pardubice – GNK Dinamo Záhřeb   1:2

(Machač)

FK Pardubice – NK Mladost Buzin   1:2