F:L | 04.08.2018

Sobotní dopoledne přineslo jen dělbu bodů

Žádný gól neviděli diváci v sobotním dopoledním utkání 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Varnsdorfu. Domácí sice byli aktivnější, ale rozvlnit síť Severočechů se jim nepodařilo.

3. kolo  FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FK Varnsdorf 0:0 (0:0)

Hned první minuta naznačila směr, jakým se bude utkání vyvíjet. Po střele Petráně ještě míč tečoval Fousek, ale míč zamířil těsně vedle. I v dalších šancích se pak objevil krajní pardubický záložník, jenže neskóroval. Na straně hostů si pozici vytvořil Dzaba, jenž mířil rovněž těsně vedle.

Ve druhé půli pokračovala útočná aktivita Pardubic, kterou podpořili i střídající hráči. Nebezepčně střílel právě Kovář, ale míč po teči skončil vedle. Po rohovém kopu pak hlavičkoval neúspěšně Černý. Ani v závěrečném tlaku se domácí tým neprosadil.

„Celý zápas jsme hráli do organizovaného bloku. Nemohu mužstvu nic vyčíst, snažili jsme se o křídelní hru, centry do vápna. Ve druhé půli jsme tam měli i pokusy ze střední vzdálenosti. Soupeř hrál hodně obětavě, některé střely zblokoval, možná chybělo i trochu štěstí, aby se k nám míč lépe odrazil. Myslím, že kluci hráli na maximum, ale nebylo nám to souzeno,“ řekl po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí.

„Obraz hry byl jednoznačný, domácí byli prakticky po celý zápas lepší a více na míči. Soustředili jsme se na dobrou obranu, abychom jejich hru co nejvíce zpomalili. Rychlý přechod se nám v první půli tolik nedařil, po přestávce jsme mohli některé situace vyřešit lépe. Upřímně ovšem říkám, že zisk bodu je pro nás maximum. Hráči bojovali, bod je odměnou,“ uvedl David Oulehla, kouč Varnsdorfu.

Fakta - bez branek. ŽK: 2:2 (Tischler, Kovář - Kubista, Rudnytskyy). Rozhodčí: Severýn - Šimáček, Polák. Delegáti: Vidlák a Brutar. Diváci: 795.

Sestavy - FK PCE: Knobloch – Prosek, Šejvl, Klíma, T. Čelůstka – Mužík (57. Sokol), Tischler (46. Kovář), Jeřábek (C), A. Fousek (82. Čmelík) – P. Černý – Petráň.
Varnsdorf: Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Barac (60. Dordić), M. Kubista (89. Dvořák), Bláha, Ondráček – Kocourek – Dzaba (44. Schön).

(Autor: Pardubický deník | Datum: 04.08.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna