F:L | 01.08.2018

Museli jsme se přizpůsobit počasí, říká trenér Krejčí

Velká vedra, která trápí celou republiku, jsou pochopitelně "soupeřem" pardubických fotbalistů. S trenérem Jiřím Krejčím jsme si povídali o tom, jak se s touto problematikou tým vyrovnává. A pochopitelně nás zajímal i pohled pardubické kabiny směrem k sobotnímu utkání.

f

Jak obtížné je připravit tým na zápasy v takovém nelidském počasí, jaké aktuálně panuje?

Musíme se počasí přizpůsobit. Změnili jsme časy začátků tréninku, trénujeme dřív, aby hráči nebyli vystaveni největšímu žáru. Samozřejmě jsme upravili tréninkové dávky i jejich délku.

Nemůže mít úprava z vysokých teplot vliv na výkon v utkání?

Horké počasí žádnému sportovci neprospívá, ale je to pro všechny stejné. Ovlivňuje výkonnost a projevuje se to na fyzickém fondu. Jistě to může být poznat na tempu utkání, nebo se promítnout do únavy hráčů. Nicméně soupeř na tom bude obdobně.

Když se řekne Varnsdorf, což je náš sobotní soupeř, co se vám vybaví?

Je to běhavé mužstvo, složené ne z úplných mladíků, ale z hráčů okolo 22 a 23 let, kteří už mají něco za sebou. Přijede snaživý kádr soupeře, bude chtít hodně běhat. Bude to těžký zápas.

Ve Varnsdorfu jsme hráli relativně nedávno, povedlo se už rozlousknout, proč se nám s tímto soupeřem doma daří a venku ne?

(smích) Kdybychom to věděli, už bychom na to zareagovali. Ten recept stále neznám.

Dozná pardubická sestava pro sobotní zápas nějakých změn v sestavě?

Změny v sestavě budou. Ne velké, ale budou.

Když odhlédneme od našeho týmu, co říkáte na aktuální vývoj soutěže?

Je to pouze začátek, kde do postavení týmů hodně promlouvá i los. Dám příklad: Táborsko mělo doma Hradec a rychle prohrávalo, teď hrálo ve Varnsdorfu. Překvapením je zatím Třinec, který byl na jaře pátý, ale má nula bodů, stejně jako Sokolov. Brno má jen jeden bod, ale to se rozjede. Je to jen úvod soutěže, nejde z toho příliš usuzovat.

Jaký je aktuální stav dlouhodobých marodů, Filipa Kopřivy a Dominika Fuska?

´Kopr´ vypadá zdravotně v pořádku, po fyzické stránce to taky nebude špatné. Co ale potřebuje, je herní praxe. Věříme, že se bude více zapojovat do utkání B-týmem a že postupně tu praxi získá. Dominik začal naplno trénovat v pondělí, zatím to není na kontaktní fotbal. Věříme, že se to bude postupně zlepšovat a že nám brzy pomůže.

(Autor: Radek Klier | Datum: 01.08.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN

Aigos - reklama