A-tým | 26.07.2018

Adam Fousek: V Jihlavě nás čeká náročný zápas

Záložník Adam Fousek se s pardubickým týmem připravoval celý týden na páteční utkání proti Jihlavě, které začne poslední pracovní den tohoto týdne na jihlavském stadionu v 18:00 hod. Jak bude utkání vypadat? A jak pardubickou kabinu nakopla sobotní výhra?

Soutěž má za sebou první kolo, nepřekvapila tě výhra Jihlavy v Brně, které je považováno za největšího favorita?

Brno mělo přes léto hodně změn v kádru a než si to sedne, bude jim to chvilku trvat. Jihlava má taky kvalitní tým, takže nějak výrazně jsem z toho překvapený nebyl.

Může být páteční zápas v Jihlavě podobný vzájemnému přípravnému souboji z konce června?

Nemyslím si. Ve zmíněné přípravě se na obou stranách prostřídaly dvě jedenáctky, logicky to teď musí vypadat jinak. Čekáme soubojové utkání, které se bude lišit od našeho sobotního zápasu proti Vítkovicím. To jsme většinou dobývali branku soupeře, tentokrát se budeme víc bránit.

Jak moc vás psychicky nakopla výhra nad Vítkovicemi v úvodním utkání?

Určitě to pomohlo hodně. Start do soutěže je důležitý a co si pamatuju, tak jsme v prvním utkání nikdy nevyhráli a i góly jsme si nechávali na další zápasy. Pomůže nám to a rozjedeme se dřív, než v předchozích letech.

Proti Vítkovicím jsi byl milimetry od gólu, když jsi naskakoval na úspěšný Čelůstkův centr, který nakonec stejně doplul do sítě…

(se smíchem) Já jsem ten Tomášův centr trochu tečoval, ale když jsem viděl ´Čeldovu´ radost, musel jsem mu to nechat.

Jak bude podle tebe páteční duel na jihlavském stadionu vypadat?

Bude to hodně náročný zápas, už jenom kvůli tomu počasí, co nás čeká. Bude to hodně soubojové, žádný tým nedá ani metr trávníku zadarmo. Myslím si, že padne málo gólů.

Je pro tebe nějakým způsobem zvláštní zápas, ve kterém nastoupíš proti trenérovi Svědíkovi, pod kterým jsi v Pardubicích také působil?

Trenér Svědík dokázal s Pardubicemi postoupit do 2. ligy, takže tu zanechal velkou stopu a myslím, že pro více hráčů to bude výjimečný zápas. Já osobně jsem pana Svědíka zažil první jaro, když jsem přešel z dorostu do dospělých, takže jsem mu také určitým způsobem vděčný, že jsem začal působit v A-tymu.

Páteční zápas znamená víkendové volno, ale v sobotu dopoledne hraje domácí zápas druholigový chrudimský rival. Pojedete se na zápas podívat?

Máme čas, takže myslím, že s pár klukama si řekneme a do Chrudimi se pojedeme podívat.

(Autor: Radek Klier | Datum: 26.07.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna