A-tým | 18.04.2018

Pavel Sokol: Na Žižkov jedeme uspět!

Nelehkou roli měl v pátečním utkání ve Znojmě Pavel Sokol. Utkání začal na střídačce, ale už po čtvrthodině hry musel naskočit do utkání. "Chytil" se ale skvěle a podílel se na vítězství 3:1. Podívali jsme se s ním na blížící se zápas na Žižkově a lehce "naťukli" i jeho fotbalovou budoucnost.

Pavle, v pátek jsi naskočil do zápasu ve Znojmě jako střídající hráč už v 17. minutě. Jaké to pro tebe bylo, naskočit jen po krátkém rozcvičení do již rozjetého zápasu?

Nebylo to lehké, ale snažil jsem se chytit hned prvním soubojem a první přihrávkou. To se mi myslím povedlo a pak už jsem se na trávníku cítil být v pohodě.

Ty jsi ve Znojmě před rokem půl sezóny hostoval. Jaké jsi měl pocity v tomto směru?

Pro mě byl páteční zápas jako každý jiný. Malý rozdíl byl jen v tom, že jsem některé kluky ze Znojma znal.

Utkání jsme zvládli, ale která jeho fáze podle tebe byla pro náš tým nejtěžší?

Nejtěžší fáze byla ta po inkasovaném gólu na 1:1. Ale nepodělali jsme se z toho, že Znojmo vyrovnalo. Naopak jsme přidali, vstřelili další dva góly a pak jsme si už konec zápasu pohlídali.

Teď už se ale díváte směrem k nedělnímu utkání na Žižkově. Ty sis na podzim proti pražskému týmu taky zahrál, jaký to je soupeř a co nás na jeho hřišti čeká?

Myslím, že Žižkov tým, který hraje hodně kombinačně. Ale já věřím, že budeme v neděli lepší, než domácí. Na Žižkov jedeme uspět, chceme v Praze vyhrát.

Pavle, v Pardubicích jsi na hostování od začátku sezóny, jak se v klubu cítíš, jsi tady spokojený?

Jsem tady hodně spokojený. Kluci, se kterými tady hraji, jsou super a týkalo se to i těch, kteří tady hostování v zimě skončili. Jsem tady rád.

Tvoje hostování je zatím platné do konce sezóny, už jsi přemýšlel o pokračování kariéry?

Ještě jsem o tom nepřemýšlel, uvidíme, co bude po sezóně. Ale nebránil bych se, kdyby byla možnost tady v Pardubicích zůstat.

Tabulka je na pozicích, kde se pohybujeme, poměrně vyrovnaná. Jaké umístění po skončení sezóny by tě uspokojilo?

Já si přeji samozřejmě buď první, nebo druhé místo, ale víme, že to bude těžké. Ale není to nereálné. Jestli budeme po sezóně do 5. místa, bude to taky úspěch. Ale prioritou jsou pro nás postupové příčky.

(Autor: Radek Klier | Datum: 18.04.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau

Certus