F:L | 23.03.2018

Chceme vyhrát, netají se cílem pardubický trenér Krejčí

Další východočeské fotbalové derby je tady! Bude již šesté od postupu FK Pardubice do druhé nejvyšší soutěže a poprvé půjdeme do domácího měření sil z lepšího postavení v tabulce. Pardubická kabina se netají tím, že by proti rivalovi ráda uspěla.

Podzimní, nebo chcete-li letní, utkání na malšovickém stadionu vyhrál domácí Hradec Králové 2:1, když pardubický tým po krásné trefě Pavla Černého vedl. Poté ale přišel o přísně vyloučeného Pirocha a domácí otočili průběh zápasu ve svůj prospěch.

I přes zmiňovaný výsledek utkání 3. kola se sezóna vyvíjí příznivěji pro pardubický tým. Ten je aktuálně na čtvrté pozici, „Votroky“ najdete na desátém místě tabulky. „Jdeme do derby jako do každého zápasu, což znamená, že chceme vyhrát,“ netají se cílem domácí trenér Jiří Krejčí. „Samozřejmě je to umocněno tím, že jde o regionální derby. Na klukách vidíme, že jsou netrpěliví a chtějí se po dlouhé přestávce ukázat před svými fanoušky v nejlepším světle.“

Připouští, že jeho tým ještě podzimní zápas z hlavy nevypustil a vezme si z něj poučení. A nevýhodou podle trenéra není ani fakt, že někteří hráči současného kádru zatím atmosféru derby neokusili. „Je tu hodně hráčů, kteří derby zažili a ti určitě mladší kluky v tomto směru ovlivní,“ věří v dobře fungující kabinu. „Pokud chceme vyhrát, musíme se střelecky prosadit. Je jedno, kdy gól dáme, ale je to jediná možná cesta k výhře.“

Hradec sice v minulém kole prohrál 0:2 na Žižkově, kde se mu příliš nedařilo, přesto na Vinici přijede soupeř k zápasu, v němž postavení v tabulce není příliš důležité. Začíná se od nuly. „My všichni se na zápas těšíme a bude určitě opět pikantní, tak jako každé derby. Věřím tomu, že nás přijede podpořit mraky fanoušků. Potřebujeme odčinit utkání na Žižkově a výkonem se jim omluvit,“ nechal se na klubovém webu slyšet hradecký trenér Karel Havlíček.

Dva dny před derby se zdálo být jasné, že trenérský tandem Krejčí – Notový ví, koho v sobotním dopoledni vyšle na trávník. „O sestavě máme z 90 procent jasno,“ vysvětluje Jiří Krejčí. „Máme tam sice nějaké šrámy, ale věříme, že do soboty budeme v pořádku.“ Nestraší ho ani to, že v sobotu ve stejném termínu hraje dorost U19 své mistrovské utkání. „Áčko je prioritou, pokud bude třeba si dorostenci pomoci, uděláme to.“

Je dobře, že nevyzpytatelné počasí posledních týdnů pomalu končí. I když noční mrazy nedovolují trávníku na Vinici dostatečně povolit, terén se zdá být dobrý. „Chtělo by to víc sluníčka, ale v sobotu to bude už dobré,“ míní pardubický kouč. „Fanoušci ať se na zápas připraví, neumím si představit, co by se muselo stát, aby se nehrálo…“

(Autor: Radek Klier | Datum: 23.03.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau

Certus