Příprava | 12.02.2018

Mohli jsme dát ještě víc gólů, říká trenér Krejčí

Sobotní herní prověrka proti boleslavské juniorce skončila výhrou 5:1, ale trenér Jiří Krejčí viděl spíš to, že vítězství mohlo být ještě vyšší. Zeptali jsme se ho také na testované hráče a rovněž na plán, jak bude příprava našeho celku pokračovat.

Máte za sebou vysokou výru nad Boleslavskou juniorkou. Jak hodnotíte sobotní zápas?

První poločas byl z naší strany takový neurovnaný, měli jsme nějaké šance a ty jsme nedali, na vývoji utkání se podepsalo, že jsme museli dohánět náskok soupeře, což se nám nakonec podařilo. Po obrátce jsme už byli od cca 50. minuty lepším mužstvem, na soupeři bylo vidět, že mu docházeli síly. Úmyslně jsme tempo zápasy vystupňovali a prosadili se i gólově. Myslím, že jsme mohli vyhrát ještě výraznějším rozdílem.

Ve druhém poločasu tým řešil většinu akcí, jednoduše, přímočaře chodil dopředu. Zaslouží si za to hráči vaši pochvalu?

Říkali jsme si, že je třeba mít víc záběhů za obranu a křídla nám to plnila, ať to byl Sokol, nebo Fousek, pomáhala nám i podpora krajních obránců, která byla v tomto směru důležitá. Ale jak jsem říkal, gólů jsme mohli dát ještě víc a pochopitelně nás mrzí i jedna inkasovaná branka.

V ofenzivě jste zkoušeli mladého útočníka Romana Kašiara, zůstává i dál s týmem?

Jsme domluveni se Stuttgarter Kickers, že jeho zkouška u nás se prodlouží o další týden, takže zůstává. Je na něm vidět, že je to kvalitní hráč, který má perspektivu, ale přece jen je to loňský dorostenec a v soubojích je to ještě znát. Ale můj názor je, že má předpoklady být výborným hráčem, ale bude mu trvat minimálně půl roku, než si na dospělý fotbal naplno zvykne.

Dalším testovaným hráčem - a určitě jste ho pozorně sledoval - je liberecký Honza Blažek. Jak jste byl spokojen s ním?

Minulý týden, ani dnes, nás nezklamal. Co se mi na něm líbilo, byla skutečnost, že se dostal snad do pěti zakončení ze standardních situací. Umí se tam „namotat“, podle mého má výborný výběr místa. Jsem s ním spokojený.

Po podzimním zranění se ve velmi dobrém světle jevil Radek Látal na kraji zálohy, viděl jste to také tak?

Je na něm vidět progres, ale to pro mě není překvapením, Radek dělá na tréninku vše na 100%, bylo jasné, že se to musí projevit. Dnes jsem s ním byl spokojený, ale musím ho pochválit i za zápas proto Mohelnici, stejně jako za tréninkovou práci.

Příprava na jaro pokračuje, co čeká hráče v příštích dnech?

Zaměříme se na sílu, budeme mít ještě dva dvoufázové tréninky. Ale v příštím týdnu už budeme pomalu najíždět na zápasový rytmus, protože první mistrovské utkání se velmi rychle blíží.

(Autor: Radek Klier | Datum: 12.02.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda