A-tým | 26.01.2018

Lukáš Kühnel: Věděl jsem, že je tady skvělá parta

Dvacetiletý Lukáš Kühnel se s FK Pardubice připravuje již několik dnů a v sobotu ho pravděpodobně čeká první zápasový test v utkání proti ligové Jihlavě. Položili jsme mu pár otázek, týkajících se působení v našem klubu.

banner

Lukáši, co říkáš na to, že ses ocitnul na východě Čech? Vnímáš to jako možnost, jak posunout svou fotbalovou kariéru?

Určitě, bezpochyby to tak je. Dosud jsem hrál Juniorskou ligu, kterou nechci nějak negativně komentovat, ale dospělý fotbal je jen přeci o něčem jiném.

Když ses dozvěděl, že pojedeš na přípravu do Pardubic, co bylo první, co ti proběhlo hlavou?

Nějak moc jsem nad tím nepřemýšlel. Ale proběhlo mi hlavou, že mám další šanci ukázat své schopnosti, nabrat zkušenosti a posunout se dále. A pak jsem samozřejmě myslel na to, co jsem slyšel od „Ladryse“ a „Křapise“ - že je tu skvělá parta.

Ještě před pár dny jsi byl na zkoušce v Táborsku. Proč to tam nevyšlo?

Řekl bych to jednoduše - nepřesvědčil jsem trenéra, aby mě v kádru nechal. Ale jako neúspěch to neberu. Byla to má první, i když velmi krátká, štace a nabral jsem na ní spoustu zkušeností.

Pardubickým fanouškům se, pokud vyslovíš "Mladá Boleslav", okamžitě vybaví jména Ladra a Křapka, které jsi i ty zminoval. Stačil ses s nimi poradit, jaké to v našem klubu je?

Spoustu věcí jsem od nich pochytil. Pokaždé, když jsme se s klukama viděli, tak jsme probírali fotbal nejen celkově, ale i to, jaké to je právě tu v Pardubicích. Takže jsem něco málo tušil.

Máš za sebou teprve pár tréninků, ale jak na tebe kabina působí?

Řeknu to stručně. Parta je tu opravdu skvělá!

Kdyby ses sám měl představit jako fotbalista, co bys o sobě řekl? Jsi spíš defenzivní, nebo ofenzivní typ? Kliďas, nebo bouřlivák?

Jsem především defenzivní hráč, který hraje občas na hraně pravidel. Jsem ten typ hráče, který je na hřišti nejméně vidět, ale odvádí tu tzv. "Černou práci" (smích).

Čekáš velký rozdíl mezi Juniorskou ligou a druhou nejvyšší soutěží dospělých? Nebojíš se toho "skoku"?

Trošku jsem ten skok už poznal v zápase za Táborsko proti Varnsdorfu. Je to rozhodně o pár "levelů" výše. Ale kdybych se bál, tak tu ani nemusím být. Naopak, je to velká výzva.

Tvé testy by měly trvat dva týdny. Věříš, že u nás zůstaneš a posuneš svou kariéru, jako jmenovaní Ladra s Křapkpou?

Tohle rozhodnutí je samozřejmě na trenérovi. Každopádně, rád bych zůstal, fotbalově bych zase o něco vyrostl, a v neposlední řadě je tu skvělá parta a skvělé podmínky, fotbal se tady dělá na vysoké úrovni.

(Autor: Radek Klier | Datum: 26.01.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

Certus