FK VIAGEM Příbram FK Pardubice 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 33. kolo | 23.05.2021 | stadion Na Litavce

Další výhra s čistým kontem, z Příbrami vezeme tři body

Pardubáky nečekal v Příbrami snadný zápas. Domácí hráli o ligovou existenci a tak nechali na trávníku všechno, jenže na nováčka to nestačilo. Výhru zařídil z penalty v úvodu utkání Cadu, domácí si sice vytvořili tlak, ale Letáčka nepřekonali.

33. kolo FORTUNA:LIGY

1. FK Příbram - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Na první gól se v Příbrami dlouho nečekalo. Po minutě hry se v pokutovém území domácích uvolnil Tomáš Solil, který byl stáhnut k zemi protihráčem, pískala se penalta a Cadu se přesným zakončením dostal už na sedm ligových branek.

První poločas byl na šance bohatý. Po necelé čtvrthodině vytáhl skvělý zákrok Jiří Letáček, jenž zakročil proti zakončení Filipa Zorvana. Na druhé straně se v podobných situacích dostali do šancí Cadu a Dominik Kostka, v obou případech byl úspěšný brankář Šiman.

I po přestávce museli být oba brankáři v permanenci. Cadu odcentroval z rohového kopu do pokutového území, kde z úhlu zakončoval vedle Solil. V 70. minutě propadl centr na zadní tyč k noze EdrisaLubegy, ani ten nezamířil mezi tři tyče.

Jiří Letáček musel zasahovat až minutu poté, kdy vychytal střelu Tomáše Pilíka. Právě tento hráč se dokázal i prosadit, branka ovšem nebyla uznána kvůli ofsajdu. V závěru zápasu mohli Pardubáci ještě zvýšit svůj náskok, Tomáš Čelůstka ale v dobré šanci minul a o chvíli později zasáhl Jakub Šiman.

Domácí Příbram se v závěru jen marně snažila o otočení skóre, Pardubice tak ve středu Čech vyhrály 1:0 a svého soupeře poslaly do druhé ligy. Východočeši si naopak pojistili, že letos skončí nejhůře na sedmém místě.

Fakta - branka: 2. Cadu z pen. ŽK: 1:2 (Kingue – Šejvl, Letáček). Rozhodčí: Klíma - Vlček, Pečenka. Delegáti: Tasch a Mikel. Diváků: 106 (omezený počet).

Sestavy - Příbram: Šiman – Nový, S. Kingue, Cmiljanović (89. Antwi), Mezera – Zorvan – T. Pilík (C), Jan Rezek (52. Voltr), Soldát (89. Kvída), Vávra (73. Dočekal) – Lubega.

FK PCE: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (69. Surzyn), Tischler (90. Sláma), Solil, Ewerton (46. Hlavatý) – P. Černý (55. Huf).