FK Pardubice FK Pardubice 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FC Viktoria Plzeň

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 32. kolo | 16.05.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Skvělé nedělní představení, porazili jsme Plzeň!

Poprvé od sezóny 1945/1946 se pardubický a plzeňský tým utkávají v nejvyšší soutěži a z nedělního souboje vyšli vítězně pardubičtí fotbalisté. Po vítězném poločasu 1:0, kdy vedení zajistil Cadu, přidali po změně stran góly Černý a střídající Surzyn a díky tomu Pardubáci dál drží sedmou pozici.

31. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Proti Viktorii Plzeň, kterou před několika dny převzal bývalý reprezentační trenér Michal Bílek, se mezi pardubické tři tyče po lehkém zranění vrátil Jiří Letáček, zpět v sestavě byl poté také Tomáš Solil.

Hosté v úvodních minutách zlobili defenzivu Pardubic. Téměř všechny akce šly přes pravou tranu, kde byl aktivní Adriel Ba Loua. Ten hned třikrát našel v pokutovém území Zdeňka Ondráška, ten byl dvakrát v ofsajdu a potřetí už míč netrefil tak, jak by si přál.

Půl hodině se Pardubice dostaly do první velké šance. Po kombinaci na levé straně se dostal k míči v pokutovém území Dominik Kostka. Jeho následné zakončení mířilo k zadní tyči, po míči se však úspěšně natáhl brankář Jindřich Staněk.

Gólman Jindřich Staněk měl práci i v předposlední minutě první půle. Ewerton si navedl míč do středu a vyslal nepříjemnou střelu. S tou si brankář Viktorie Plzeň poradil, odražený balón si ale našel Cadu, po jehož střele už se natahoval marně.

A pro hosty bylo ještě hůře v nastaveném čase. Po několika nešťastných odrazech od hostujících hráčů se k míči dostal Emil Tischler a toho nevybíravě sestřelil Filip Kaša, který v rukou rozhodčího Julínka viděl rovnou červenou kartu.

Pardubáci ve druhé půli nedopustili žádné drama, hosté nepustili do žádné vyložené šance a naopak ještě zvětšili své vedení. V 67. minutě se dostal ke střele Tomáš Solil, kterého vychytal brankář Jindřich Staněk. Ten ovšem znovu kapituloval po dorážce, kterou tentokrát proměnil Pavel Černý.

A pomyslný hřebíček do rakve přidal v 88. minutě Michal Surzyn. Po centru Tomáše Solila z pravé strany se míč odrazil od Matěje Hybše právě k Surzynovi, na jehož zakončení už Staněk nedosáhl. Pardubice tak v Ďolíčku zdolaly Plzeň 3:0.

Fakta – branky: 44. Cadu, 67. P. Černý, 88. Surzyn. ČK: 0:1 (45+1. Kaša). ŽK: 1:1 (Ewerton - Kaša). Rozhodčí: Julínek – Podaný, Vaňkát. Delegáti: Peřina a Kruliš. Diváci: 259 (omezená kapacita).

Sestavy – FK PCE: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Tischler (84. Surzyn), Solil, Ewerton (88. Sláma) – P. Černý (74. Huf).

Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), Falta – Bucha (63. Káčer), Kalvach (83. Kayamba), Al. Čermák (74. Mihálik) – Ba Loua (46. Hybš), Ondrášek (46. J. Kovařík), P. Šulc.