FK Pardubice FK Pardubice 2 : 2 (1 : 1) FK Pardubice MFK Karviná

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 30. kolo | 02.05.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

V dramatické bitvě proti Karviné se body dělily

Pardubáci protáhli sérii bez prohry na pět utkání! V neděli odpoledne to byla proti MFK Karviná tuhá bitva, skóre se přelévalo ze strany na stranu a když sudí odpískali konec utkání, svítil na ukazateli stav 2:2. Oba soupeři si tak připsali po bodu.

30. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - MFK Karviná 2:2 (1:1)

Zápas mezi Pardubicemi a Karvinou začal ve vlažném tempu. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a moc šancí na skórování ani jeden z nich neměl. Ve 25. minutě přišel první náznak šance, když Bartošák našel centrem nohu Papadopulose. Zkušený útočník hostů ale zamířil nad.

O pár minut později přišla první komplikace pro Pardubice. Martin Toml váhal s rozehrávkou, kterou vystihl Herc. Ten následně poslal centr do vápna, kde míč trefil ruku právě Tomla a následoval pokutový kop. Ten proměnil Qose, i když Jiří Letáček vystihl stranu.

Vedení Karviné ale netrvalo dlouho. Hned následující minutu totiž vybojoval roh Hlavatý a od rohového praporku rozehrával Tomáš Čelůstka. Ten našel přesně hlavu Pavla Černého a ten přesnou hlavičkou dal svoji první branku v sezóně.

Penaltu ze začátku druhého poločasu kopali také Pardubáci. Po akci domácích po pravé straně zahrál rukou Jean Mangabeira a jeho krajan Cadu tak měl šanci poslat svůj tým do vedení. Tak se také stalo, oklamal totiž brankáře a dal gól ve třetím utkání v řadě.

V 70. minutě Jiří Letáček neudržel míč v rukavicích a dostal se tak k němu jeden z útočníků Karviné, gólmana ale na brankové čáře zastoupili obránci. Ti už ale nemohli nic dělat proti přesnému přízemnímu volnému kopu Lukáše Bartošáka, po kterém bylo skóre znovu vyrovnané.

Domácí fotbalisté ovšem mohli znovu rychle odpovědět. Znovu to bylo po rohu, i když tentokrát rozehrál Cadu na hlavu Filipa Čiháka. Stoper domácích překonal brankáře, na brankové čáře ale zasáhl obránce.

Fakat - branky: 33. Černý (T. Čelůstka), 54. Cadu z pen. – 32. Qose z pen., 81. Bartošák. ŽK: 3:3 (Toml, Solil, Cadu – Pereira, Mangabeira, Jursa). Rozhodčí: Ginzel – Pečenka, Hurych. Delegáti: Zeman a Hartman. Diváků: 148.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Cadu (81. Surzyn), Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler (90+4. Sláma), Hlavatý, Solil, Ewerton (46. Kostka) –Černý (58. Huf).

Karviná: Ciupa – Pereira (46. Tavares), Šindelář, Santos, Bartošák – Qose (67. Jursa), Mangabeira – Čmelík (90+2. Siňavskij), Herc (67. Haša), Mikuš – Papadopulos (C). Náhradníci: Bolek – Haša, Jursa, Mazáň, Tavares, Janečka, Siňavskij.

(Autor: David Klier | Datum: 02.05.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )