FK Pardubice FK Pardubice 2 : 2 (1 : 0) FK Pardubice FK Mladá Boleslav

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 24. kolo | 19.03.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

S Boleslaví jsme se o body podělili, padly čtyři branky

Páteční večer přinesl velkou bitvu mezi pardubickým a boleslavským klubem. Pardubáci v utkání dvakrát vedli, hosté dvakrát vyrovnali a oba trenéři označili remízu za spravedlivé vyjádření sil na hrací ploše.

24. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)

Pardubice měly vstup do zápasu velice dobrý. Hned v 5. minutě zachyboval hostující David Douděra, který vhodil aut přesně na kopačku Emila Tischlera. Ten si navedl míč na střelu a s pomocí teči obránce zakončil přesně do šibenice!

Domácí měli během první půle hned několik přímých kopu z podobné pozice. Napočtvrté rozehrával zleva Tomáš Čelůstka, po jeho centru následně zakončovali Solil s Tomlem, oba hráče ovšem vychytal brankář Jan Šeda.

Do druhého poločasu vstoupila Mladá Boleslav hned se čtyřmi změnami, které se hned projevily. Tomáš Ladra zakončoval hned po třech minutách na hřišti, tentokrát úspěšný nebyl. Po deseti minutách druhé půle ale zahrával pokutový kop po faulu Solila na Malínského a vyrovnal skóre utkání.

Pardubáci ale zbraně nesložili. Vedení jim zpět mohl vrátit Michal Hlavatý, ten ale míč poskakující v pokutovým území napálil nad břevno brány Mladé Boleslavi. Hlavou to po rohu zkoušel také Tomáš Solil, ten rovněž zamířil mimo.

V 74. minutě přišel útok po pravé straně. Přízemní centr Michala Surzyna si našel Dominik Kostka, jenž patičkou posunul míč na Tomáše Čelůstku. Domácí obránce měl balón v ideální pozici a napálil ho do sítě, svým prvním ligovým gólem tak dal Pardubicím vedení zpět.

Tento stav ovšem netrval dlouho. Marek Matějovský rozehrál roh přímo na hlavu Ladislava Takácse, na jehož hlavičku Jiří Letáček jen tak tak nedosáhl. Hosté v závěrečných minutách sahali po třech bodech, pardubická obrana ale odolala a nedovolila třetí prohru v řadě.

Fakta - branky: 5. Tischler, 74. T. Čelůstka (D. Kostka) – 55. Ladra z pen., 80. Takács (Matějovský). ŽK: 2:1 (Solil, Kostka – Šimek). Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Ratajová. Delegáti: Vidlák a Hrinko. Bez diváků.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Surzyn, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka – Solil, Hlavatý – Tischler, D. Kostka (90+1. Jeřábek), Pfeifer (83. Sláma) – Huf (71. P. Černý).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra (46. Řezník), D. Šimek, Takács (C), Preisler – Jirásek (46. Matějovský), Dancák – Malínský, Mašek (46. Ladra), Zmrhal (71. Skalák) – Michal Škoda (46. Jiří Klíma).

(Autor: David Klier | Datum: 19.03.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )