FC Slovan Liberec FK Pardubice 4 : 1 (4 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 21. kolo | 26.02.2021 | Stadión U Nisy, Liberec

Nešťastný páteční večer v Liberci, vracíme se s prázdnou

První poločas pardubickému týmu na severu Čech vůbec nevyšel a ten odjel z Liberce s prohrou 1:4. O výsledku utkání rozhodl již první poločas, ve kterém si domácí vytvořili čtyřgólový náskok, který se po půli hostující celek snažil alespoň kosmeticky upravit.

21. kolo FORTUNA:LIGY

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 4:1 (4:0)

Domácí Liberec od začátku ukazoval, že chce Pardubicím oplatit podzimní porážku 0:3 z Ďolíčku. Hned v první minutě zakončoval Rabušic, který trefil tyč. O pět minut později už se hráči v modrém mohli radovat, když se Sadílek zmocnil míče a střelou na zadní tyč otevřel gólový účet zápasu.

Netrvalo to dlouho a Marek Boháč musel míč ze sítě lovit podruhé. Z volného přímého kopu z pravé strany Mosquera našel Ondřeje Karafiáta, který hlavou zakončil přesně k levé tyči brány Pardubic. Hráč na hostování ze Slavie se prosadil znovu do stejných míst, tentokrát však nohou a dal tak Liberci třígólové vedení.

Pět minut před pauzou mohl vykřesat naději pardubický David Huf. Michal Petráň totiž byl faulován v pokutovém území Chalušem a mladý útočník Pardubic zahrával pokutový kop, jeho pokus ale vystihl odchovanec Pardubic Milan Knobloch.

A aby toho nebylo málo, tak hráči Slovanu dali i takzvaný gól do šatny. Rychlý protiútok domácího týmu vedl Jakub Pešek, jenž znovu našel Michala Sadílka a ten se stal druhým dvougólovým střelcem dnešního zápasu.

Do druhého poločasu jako by nastoupil úplně vyměněný tým Pardubic. Čtyřgólový náskok Liberce netrval dlouho, pět minut před přestávkou svou roli žolíka potvrdil David Huf, který proměnil přízemní přihrávku Tomáše Čelůstky ve svůj sedmý ligový gól, který snížil na 1:4.

Hosté ale nedokázali pokračovat ve vysokém tempu ze začátku půle a do šancí se dostávali i domácí, ti si ale buď vylámali zuby na Marku Boháčovi, nebo zamířili nad břevno jeho branky. Pardubáci se už prosadit nedokázali a v Liberci tak prohráli 1:4.

Fakta - branky: 6. M. Sadílek, 13. Karafiát (Mosquera), 25. Karafiát (M. Sadílek), 45+2. M. Sadílek (Pešek) – 50. Huf (T. Čelůstka). ŽK: 1:3 (Chaluš - Surzyn, Petráň, Huf). Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Caletka. Bez diváků.

Sestavy - Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (82. Cancola), M. Sadílek, Mara (68. Faško) – Pešek (82. Michal), Rabušic (56. Rondić), Mosquera (56. Nečas).

FK PCE: Boháč – Prosek (27. Petráň), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) (27. T. Čelůstka) – Tischler (46. Pfeifer), Hlavatý, Solil, D. Kostka (60. Cadu) – P. Černý (27. Huf).

(Autor: David Klier | Datum: 26.02.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )