FK Pardubice FK Pardubice 3 : 2 (1 : 0) FK Pardubice FC Baník Ostrava

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 20. kolo | 20.02.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Baník poražen, další tři body pro Pardubice

Bylo to skvělé sobotní odpoledne. Pardubice porazily ve 20. kole FORTUNA:LIGY ostravský Baník a připsali si další tři ligové body. Premiérově v nejvyšší soutěži se trefili Jeřábek a Čihák, svůj šestý gól v sezóně vstřelil David Huf. Stínem zápasu je zranění Filipa Čiháka.

20. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 3:2 (1:0)

Po nepovedeném představení v nedalekém Edenu sáhli trenéři Krejčí s Novotným do obrany, kde po delší době nastoupil Jan Prosek, vedle Martina Tomla poté hrál Filip Čihák, který se objevil v základní sestavě počtvrté v řadě.

Už od začátku bylo vidět, že dnešní zápas bude diametrálně odlišný od toho, co se mezi Baníkem a Pardubicemi odehrál na podzim ve Vítkovicích. Tentokrát to byli Východočeši, kteří měli více ze hry. Hned ze začátku stříleli Cadu a Pavel Černý, Brazilec přestřelil, zkušený útočník poté prověřil pozornost Jana Laštůvky.

Brankář Baníku Ostrava musel zasahovat i zanedlouho poté. Pavel Černý byl tentokrát v pozici nahrávače, když našel Michala Hlavatého před pokutovým územím. Šikovný záložník vystřelil mezi tři tyče, Laštůvka i tentokrát zakročil.

Brazilský záložník Cadu byl při chuti a znovu vystřelil. Tentokrát už přesněji, když poslal balón k pravé tyči, ale znovu si vylámal zuby na brankáři soupeře. A když se to nepodařilo jeho spoluhráčům, tak to na sebe vzal kapitán Jan Jeřábek. Ten si naskočil na roh Surzyna a přesnou hlavičkou dal svůj první gól v nejvyšší soutěži!

I ve druhé půli si Pardubáci vytvářeli šance, ale Dominik Kostka nedokázal napodobit svého kapitána a hlavou netrefil odkrytou bránu Baníku. V 74. minutě už se ale červenobílí mohli radovat. Další přesný roh Surzyna si tentokrát našel Filip Čihák, který rovněž svým prvním ligovým gólem upravil skóre na 2:0.

Toto skóre ale netrvalo dlouho, když ihned po výkopu zůstal na penaltovém puntíku sám Daniel Tetour a ten proměnil přihrávku Sora v gól na 1:2. Pět minut před koncem řádné hrací doby mohl ke svým dvěma asistencím přidat branku Michal Surzyn, v úniku na Laštůvku nevyzrál. To ovšem domácí mrzet nemuselo, protože vzápětí vysunul Kostka do úniku Davida Hufa, jenž znovu potvrdil svou roli žolíka a zvýšil na 3:1.

Pardubice už si došly pro své třetí jarní vítězství, na čemž nic nezměnila ani přesná hlavička Patrizia Stronatiho, která upravila skóre na konečných 3:2. Baník Ostrava tak v Ďolíčku proti Pardubicím nevybojoval ani bod.

Fakta - branky: 41. Jeřábek (Surzyn), 74. F. Čihák (Surzyn), 87. Huf (D. Kostka) – 75. Tetour (Sor), 90+1. Stronati (Ndefe). ŽK: 2:0 (Toml, Ewerton). Rozhodčí: Franěk (Hrabovský, Hock). Delegáti: Šotek a Mikel. Bez diváků.

Sestavy - FK Pardubice: Boháč – Prosek, F. Čihák (81. Šejvl), Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Cadu (57. Ewerton), Tischler, Hlavatý (81. Solil), D. Kostka – P. Černý (68. Huf).
Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, Sláma, Šejvl, Huf, Solil, Ewerton.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – D. Buchta (54. Sor), Mena (46. Zajíc), Kaloč (71. Drozd), Tetour, Holzer (80. Juroška) – O. Šašinka (80. Svozil).
Náhradníci: Murin – Sor, Drozd, Sanneh, Zajíc, Svozil, Juroška.

(Autor: David Klier | Datum: 20.02.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )