SK Slavia Praha FK Pardubice 3 : 0 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 19. kolo | 13.02.2021 | Sinobo Stadium, Praha

Z Edenu se Pardubáci vrátili s prázdnou

Sobotní utkání na trávníku vedoucího týmu ligy nevyšlo podle představ. Domácí, pro které to byla generálka na utkání Evropské ligy, zvítězili díky třem brankám a drží si náskok na čele tabulky.

19. kolo FORTUNA:LIGA

SK Slavia Praha - FK Pardubice 3:0 (2:0)

Pardubická sestava se od posledního utkání na půdě Teplic nezměnila. Stejná jedenáctka jako minulou neděli se dostala do zakončení ani ne po čtvrt minutě, dalekonosná rána Pavla Černého ale zamířila vysoko nad břevno.

Poté už ale hrozili slávisté. Nicolae Stanicu se snažil z přímého kopu překvapit Boháče, jeho pokus na přední tyč se neujal. Rumunský záložník o chvíli později centrem našel hlavu Simona Deliho, ani ta v síti neskončila.

V 19. minutě utkání už to červenobílým vyšlo. Abdallah Sima na levém křídle přešel přes Čelůstku a po jeho centru zakončoval Bah, brankář Marek Boháč vyrazil. Balón dostal Hlavatý, který ovšem ve svém pokutovém území nepřešel přes soupeře a tuto chybu nekompromisně potrestal Jan Kuchta.

A útočník Slavie do poločasu přidal i druhý zásah. Pardubáci se snažili kombinovat na útočné polovině, což vyústilo ve ztrátu balónu. Toho se zmocnil Lukáš Provod, který vyjel na polovinu hostů a po jeho přihrávce zakončil právě Jan Kuchta.

Krátce po přestávce přišel třetí gól Slavie. Byl to znovu Provod, který si připsal asistenci. Balón totiž dostal na Nicolae Stancia, jehož střela z dálky zaplavala a skončila v síti v bráně Marka Boháče.

Pardubicím se ve druhé půli nedařilo tolik, jako v závěru prvního poločasu a v 76. minutě mohly inkasovat počtvrté. Nicolae Stanciu z ničeho nic šel sám na brankáře. Útok však zpomalil a počkal do dobíhajícího spoluhráče, kterým byl Peter Olayinka. Jenomže poctivě se vrátil Filip Čihák a jeho obranný zákrok zabránil jasnému gólu.

V závěrečných minutách se do šancí dostávali i Pardubáci. Chyby obrany se snažil využít Ewerton, ovšem jeho přízemní ránu mířenou na zadní tyč vytáhl na rohový kop brankář Ondřej Kolář. Východočeši tak tentokrát nepřekvapili a Slavii tentokrát podlehli 0:3.

Statistiky - branky: 19. a 27. Kuchta, 52. Stanciu. ŽK: 1:4 (Sima - Čihák, Čelůstka, Šejvl, Surzyn). Rozhodčí: Ginzel – Nádvorník, Podaný. Delegáti: Kureš a Kořínek. Bez diváků.

Sestavy - Slavia: Kolář – Bah, Kúdela (C), Deli, Oscar – Holeš (70. Hromada), Provod – Sima (70. Masopust), Stanciu (79. Traoré), Olayinka (79. Bořil) – Kuchta (70. Lingr).

FK PCE: Boháč – Surzyn, Šejvl (61. Ewerton), Toml (C), T. Čelůstka (43. Prosek) – F. Čihák – Tischler, Hlavatý (43. Solil), D. Kostka (61. Huf), Cadu – P. Černý (46. Jeřábek).

(Autor: David Klier | Datum: 13.02.2021 | Zdroj fotky: Svatopluk Samler )