FK Teplice FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 18. kolo | 07.02.2021 | stadion Na Stínadlech, Teplice

Cadu vystřelil v Teplicích tři body

Neděle nabídla fanouškům našeho klubu další zápas ve FORTUNA:LIZE a na jeho konci další velkou radost. V Teplicích totiž naši hráči zvítězili 1:0 brankou, kterou vstřelil po změně stran Cadu.

18. kolo FORTUNA:LIGY

FK Teplice - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Zápas v Teplicích se odehrál na těžkém terénu, ale Pardubáci se s tím dokázali popasovat a snažili se kombinovat po zemi. Hned po několika minutách se po kombinaci na levé straně hlavou snažil prosadit Emil Tischler, toho ale vykryl Čtvrtečka.

Další akce už zákrokem brankáře Teplic neskončila. Další rychlá souhra na levé straně vyústila v centr Tomáše Čelůstky. Ten našel nohu Dominika Kostky, ten ovšem zamířil jen nad břevno domácí svatyně.

Hrozili ale i domácí, ani ti se ale nedokázali prosadit. Alois Hyčka vysunul Jakuba Mareše, který se snažil přehodit Marka Boháče. To se mu sice povedlo, míč ale rovněž zamířil nad břevno.

Hned ze začátku druhého poločasu už přišla první branka zápasu. Po přihrávce Hlavatého si míč na pravačku navedl Cadu, jehož přesná střela zapadla k levé tyči brány Jana Čtvrtečky - 0:1! Pro šikovného brazilského záložníka to byl první gól v české nejvyšší soutěži.

Po hodině hry mohl skóre zvýšit Surzyn, jeho tvrdá rána ale skončila vedle. Na druhé straně se znovu dostal do šance Jakub Mareš, ten však z dobré pozice trefil Marka Boháče do obličeje.

Ve zbytku utkání se dostali do dobrých příležitostí Michal Hlavatý a v posledních minutách také Tomáš Solil s Emilem Tischlerem, ani jeden ze záložníků Pardubic ale nedokázal navýšit skóre na 2:0. Ve zbylých minutách už se nic důležitého neudálo a tak Pardubáci vezou z Teplic druhý tříbodový zisk v řadě.

Fakta - branka: 51. Cadu (Hlavatý). ŽK: 3:3 (Hyčka, Moulis, Gabriel - Hlavatý, Černý, Čihák). Rozhodčí: Proske – Kotík, Pečenka. Delegáti: Vidlák a Kaláb. Bez diváků.

Sestavy - FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Hyčka (75. Žitný) – Macej (63. Černý), Jukl, Trubač (81. Kučera), Moulis (81. Radosta) – Jakub Řezníček, J. Mareš (C).

FK PCE:  Boháč – Surzyn, Toml (C), T. Čelůstka, Šejvl – F. Čihák – Hlavatý, Tischler (90+2. Sláma), D. Kostka (90+2. Huf), Cadu (83. Ewerton) – P. Černý (74. Solil).

(Autor: David Klier | Datum: 07.02.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )