FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK VIAGEM Příbram

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 17. kolo | 30.01.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

První jarní body přišly po výhře nad Příbramí

Velkou vůli a touhu po bodech musel v sobotu odpoledne ukázat pardubický tým. V 17. kole nejvyšší soutěže, které uzavřeli polovinu FORTUNA:LIGY, porazili Pardubáci Příbram 1:0 poté, co si soupeř dal vlastní branku. Ta byla ale odměnou za velmi dobrý výkon, který východočeský celek vrací do první poloviny tabulky.

17. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Pardubáci už od začátku ukázali, že chtějí prolomit jarní smůlu a vstřelit svou první branku v novém roce. O to se snažil hned od začátku zkušený útočník Pavel Černý, ten ale svými pokusy nedonutil Kočího k nějakému těžšímu zákroku. Své štěstí vyzkoušel také Tomáš Čelůstka, jeho tvrdá rána ale mezi tři tyče nezamířila.

Střeleckou smůlu mohl ve 26. minutě prolomit Michal Hlavatý. Po náběhu Dominika Kostky do pokutového území jeden z hostů fauloval a následoval tak pokutový kop. Ten však Hlavatý bohužel neproměnil. Jeho střela mířila na levou stranu a nakonec skončila na tyči.

I ve druhé půli měly navrch Pardubice, Ondřej Kočí ale žádné větší nebezpečí dlouho řešit nemusel. Až po více jak hodině hry Filip Čihák vysunul Cadua, který si navedl míč na střed a provětral rukavice brankáře Příbrami.

O dvě minuty poté už Ondřej Kočí musel lovit míč ze své sítě. Po přihrávce Dominika Kostky se dostal k centru z levého křídla Tomáš Čelůstka. Nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, míč ovšem trefil hlavu Jana Kvídy, od kterého se odrazil za brankovou čáru.

Zbytek utkání už si Pardubáci pohlídali. Hlavně bránili a hrozili z rychlých protiútoků. Asi ten nejslibnější vedl v samotném závěru Lukáš Pfeifer, jenž našel v pokutovém území Slámu. Čerstvý žolík v červenobílém ale nedokázal ohrozit bránu.

Fakta - branka: 72. vlastní (Kvída). ŽK: 2:3 (Hlavatý, Kostka – trenér Horváth, Laňka, Rezek). Rozhodčí: Julínek – Horák, Hurych. Delegáti: Vysloužil a Brtníček. Bez diváků.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Surzyn, Čihák, Toml (C), Čelůstka – Hlavatý, Tischler – Cadu (90. Sláma), Kostka, Ewerton (61. Huf) – Černý (73. Pfeifer).

Příbram: Kočí – Laňka, Tregler, Soldát (46. Kvída), Vilotić, Svoboda (89. Dočekal) – Hájek (69. Januška), T. Pilík (C) (89. Cmiljanović), Nový (81. Antwi) – Zorvan, Voltr.

(Autor: David Klier | Datum: 30.01.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )