FC Viktoria Plzeň FK Pardubice 2 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 16. kolo | 24.01.2021 | Doosan Aréna, Plzeň

V Plzni jsme dohrávali v deseti a inkasovali v závěru utkání

V neděli se pardubický tým poprvé představil v plzeňské Doosan Areně a po bezbrankovém poločasu se nakonec z výhry radovala domácí Viktoria. Pardubáci hráli 60 minut v oslabení, přesto inkasovali až v závěru.

15. kolo FORTUNA:LIGY

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0 (0:0)

Již dopředu bylo jasné, že do utkání nebudou moci zasáhnout Čihák, Hlavatý a Pfeifer, neboť je toto trio v Pardubicích na hostování právě z Plzně. K těmto třem se ještě přidal vykartovaný Tischler a zdravotní problémy vyřadily Jana Jeřábka s Tomášem Solilem.

Začátek utkání nebyl z pohledu hostů ideální, Viktoria byla mnohem častěji na míči a vůbec je nepouštěla na útočnou polovinu. V šestnácté minutě musel brankář Boháč poprvé zasahovat, když pokryl přízemní střelu Pavla Buchy.

I Pardubáci ale v první půli zahrozili, když po půl hodině centroval Surzyn a míč se dostal na zadní tyč k Pavlu Černému, který zakončil do protipohybu brankáře. Jindřich Staněk sice měl problémy, balón ale nakonec dokázal vyrazit.

Velká komplikace se bíločerveným naskytla o chvíli později. Martin Šejvl skluzem fauloval unikajícího hráče soupeře a rozhodčí tak neměl jinou možnost, než kapitánovi Pardubic ukázat červenou kartu.

Těsně před přestávkou domácí vstřelili takzvaný gól do šatny. Filip Kaša z pozice stopera vyjel dopředu a vystřelil. Marek Boháč míč vyrazil jen k dobíhajícímu Ondráškovi, jenž dorazil míč do sítě. Chvíli poté ale zasáhl video rozhodčí, který potvrdil, že útočník Plzně stál v momentě střely Kaši v ofsajdu.

Druhý poločas vypadal podle očekávání. Domácí Viktoria měla nad oslabeným soupeřem výraznou převahu, tu ale dlouho nedokázala proměnit v brankovou příležitost. Ta přišla až deset minut před koncem a skončila gólem. Po nešťastném odrazu Tomla se míč dostal k Milanu Havlovi, který z blízkosti prostřelil Boháče.

Pardubáci se v nastaveném čase druhého poločasu snažili o vyrovnání téměř ve všech hráčích v poli. To vyústilo v několikanásobné přečíslení domácího týmu, které po přihrávce z pravé strany proměnil Pavel Bucha, jenž z pozice zavánějící ofsajdem Ondráška, skóre upravil na konečných 2:0 pro Viktorii.

Fakta - branky: 78. Havel, 90+3. Bucha (Ba Loua). ČK: 0:1 (30. Šejvl). Rozhodčí: Berka – Dresler, Melichar. Delegáti: Kozel a Trčka. Bez diváků.

Sestavy - Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec (C), J. Kovařík (61. L. Matějka) – Bucha, Kalvach, Šulc (72. Ba Loua) – Kayamba (72. Mihálik), Ondrášek, Falta.
FK PCE: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, Čelůstka – Ewerton (82. Lee), Prosek – Kostka, Černý (64. Sláma), Cadu – Huf (82. Petráň).

(Autor: David Klier | Datum: 24.01.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )