FK Pardubice FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice Dynamo České Budějovice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 15. kolo | 17.01.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

S Budějovicemi jsme přišli o domácí neporazitelnost

V neděli odpoledne se poprvé v sezóně musel pardubický tým v domácím prostředí sklonit před soupeřem a vyšel bodově naprázdno. Soupeř z Českých Budějovic otevřel skóre v prvním poločasu z penalty, po změně stran se Pardubice snažily vyrovnat, ale to se nepodařilo a soupeř v závěru navýšil skóre.

15. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Pardubáci neměli špatný vstup do zápasu. Na soupeře nastoupili od první minuty a dostávali se i do zakončení. O to první se postaral v šesté minutě utkání navrátilec Pavel Černý, který napřáhl ke střele z dálky a provětral rukavice Jaroslava Drobného v bráně Dynama.

Po půlhodině hry zakončoval také zpoza pokutového území Michal Hlavatý, ani on ale technickou střelou levou nohou brankáře hostů nepřekvapil. O to se na druhé straně pokoušel i Petr Javorek, Marek Boháč si rovněž přispal úspěšný zákrok.

O chvíli později už se to málem povedlo. Nová tvář v dresu černobílých Marko Alvir se dostal k míči v pokutovém území a vyslal přízemní střelu na zadní tyč, kterou gólman Boháč jen tak tak vyrazil na rohový kop.

To ale hosty mrzet nemuselo. Několik momentů poté totiž po rohovém kopu skončil na zemi v pokutovém území Pavel Novák, jehož fauloval Michal Surzyn a byla tak na pokyn VAR nařízena penalta, kterou proměnil Benjamin Čolič, jenž tak dal Dynamo vedení - 0:1.

Ze začátku druhé půle se tak Pardubice snažily vyrovnat skóre, to se jim ale nedařilo. Naopak na druhé straně si dal vlastní gól Martin Toml. Všemu však předcházel faul Marka Alvira na Šejvla a tak byla branka hostů odvolána.

Už se schylovalo ke konci a Pardubáci stále ne a ne vytvořit si velkou gólovou šanci. Tak to na sebe vzal Michal Surzyn, jehož dělovka z dálky skončila pouze na tyči. A když se neprosadili domácí, tak tak učinili hráči Budějovic. Marko Alvir dostal přesnou přihrávku za obranu a byl tváří v tvář Boháčovi, kterého šikovně obhodil a pečetil tak vítězství Českých Budějovic v Ďolíčku nad Pardubicemi 2:0

Fakta - branky: 41. Čolić (pen.), 87. Alvir (Javorek). ŽK: 2:1 (Tischler, Krejčí (tr.) – Čolić). Rozhodčí: Klíma – Paták, Kubr. Delegáti: Lhoták a Andrejs. Bez Diváků.

Sestavy - PCE: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – F. Čihák (46. Cadu) – Tischler, Solil (79. Petráň), Hlavatý, Pfeifer (46. Ewerton) – P. Černý (56. Huf).

Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Talovierov, Králik, P. Novák – Brandner (70. Jánošík), Čavoš (C), Javorek, Havelka (84. M. Valenta), Mršić (89. Skovajsa) – Alvir.

(Autor: David Klier | Datum: 17.01.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )