MFK Karviná FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 14. kolo | 23.12.2020 | stadion Karviná

Dlouhá cesta, góly, drama, vítězství!

V titulku máte shrnuté nejpodstatnější témata středečního odpoledne na stadionu v Karviné. Pardubický FK si veze výhru 2:0 a skvěle se rozloučil s premiérovou sezónou FORTUNA:LIGY, v níž bude přezimovat na 5. místě.

14. kolo FORTUNA:LIGY

MFK Karviná - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Vstup do utkání měly Pardubice skvělý. Tlačily na obranu soupeře a vytvářely si slibné šance. Nejprve z levé strany centroval Tomáš Solil a prodloužení Cadua musel Šindelář odehrát na rohový kop. O pár desítek sekund později znovu centroval Solil, tentokrát zprava. Našel nohu Michala Petráně, který svým prvním ligovým gólem v Pardubicích poslal svůj tým do vedení - 0:1!

Po inkasované brance se do šancí začali dostávat i Slezané. Po centrech ze stran to hlavou zkoušeli Šindelář a Papadopulos, ani jeden jmenovaný ale nezamířil mezi tři tyče. Michal Papadapulos se následně dostal do samostatného úniku na Marka Boháče, který ale skvěle vyběhl a včas se vrhl domácímu útočníkovi pod nohy.

Deset minut před přestávkou měli Pardubáci velkou šanci navýšit své vedení. Cadu vnikl do pokutového území Karviné, kde byl podražen protihráčem a rozhodčí Zelinka tak odpískal pokutový kop. Ten si vzal na starosti Ewerton, jeho střelu k pravé tyči však Petr Bolek s pomocí břevna vyrazil. Do konce poločasu měli červenobílí ještě dvě dobré šance, v obou případech ale měla navrch domácí obrana.

Druhý poločas už měla převahu Karviná. Ze začátku půle to zkoušel z dálky Ostrák, mezi tři tyče ale nezamířil. Po deseti minutách měli domácí velkou šanci na vyrovnání. Po zaváhání obrany běžel sám na brankáře Kristi Qose, jenž přízemní střelou trefil jen místa, kde byl připravený Boháč.

V následujících minutách se znovu výrazně vyznamenal brankář Marek Boháč. Ten si poradil s několika těžkými střelami domácích, včetně pokusu Papadopulose a dorážky Tomáše Ostráka. Pardubický brankář ale ukázal, v jaké je formě a udržel svůj tým ve vedení.

A toto vedení se v 72. minutě rozrostlo. Obrana Karviné na své pravé straně srazila centr přesně do míst, kam si naběhl střídající David Huf. Ten udržel chladnou hlavu a přesným zakončením pod tělem brankáře dal už svůj pátý gól v sezóně!

Právě Huf mohl přidat i svou druhou trefu po zpětné přihrávce Lukáše Pfeifera, tentokrát trefil jen brankáře Bolka. A poté, co karvinský Santos a pardubický Langedijk nedokázali svými pokusy překonat brankáře, tak se za ohňostroje pískal konec zápasu. Pardubice tak zakončily rok 2020 stejně, jak ho zahájily – výhrou!

Fakta - branky: 13. Petráň (Solil), 72. Huf. ŽK: 1:2 (Dramé – Cadu, Čelůstka). Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Pečenka. Delegáti: Hojsík a Bajer. Neproměněná penalta: 36. Ewerton (PCE), brankář Bolek zneškodnil. Bez diváků.

Sestavy - MFK Karviná: Bolek – Santos, Dramé (46. Čmelík, 54. Janečka), Šindelář (C), Ndefe (81. Smrž) – Ostrák, Qose, Herc (46. Mangabeira), Bartošák – Haša (46. Mikuš), Papadopulos.
Náhradníci: Neuman – Smrž, Čmelík, Vlachovský, Mangabeira, Mikuš, Janečka.

FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Solil, Tischler – Cadu (63. Sláma), Ewerton (74. Langedijk), Pfeifer (85. Hušek) – Petráň (63. Huf).
Náhradníci: Letáček – Prosek, Langedijk, Sláma, Lee, Hušek, Huf.

(Autor: David Klier | Datum: 23.12.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )