AC Sparta Praha FK Pardubice 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 12. kolo | 16.12.2020 | Generali Arena - Praha 7

Prohra na Letné se zdviženou hlavou

Byl to zajímavý fotbalový podvečer. Pardubický tým se sice z utkání na Spartě vrací bez bodů, ale se vztyčenou hlavou. V utkání proti pražskému podali Pardubáci dobrý výkon, ale neproměněné šance zhatily šanci na lepší výsledek.

12. kolo FORTUNA:LIGY

AC Sparta Praha - FK Pardubice 2:0 (1:0)

V první desetiminutovce oba týmy měly náznaky šancí, střela na bránu ale přišla až chvíli poté. Srdjan Plavšič se dostal na levé straně za obranu a vyslal přízemní centr do pokutového území, který dokázal do sítě uklidit Lukáš Juliš.

Po čtvrthodině hry bylo srovnáno, když centr Tomáše Čelůstky z levé strany napálil k tyči Michal Surzyn. Rozhodčí ovšem po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal kvůli předcházejícímu ofsajdu pardubického levého obránce.

Pardubáci se i nadále nebáli hrát a snažili se tvořit šance. To se jim také dařilo, když po zpětném centru Cadua střílel z hranice vápna Sparty Ewerton, ten ale netrefil míč ideálně a neohrozil tak branku Florina Nity.

Ve druhé půli už domácí Parduice do příliš akcí nepouštěli. Naopak měli náznaky sami. Deset minut po restartu zápasu centroval Bořek Dočkal a balón propadl k Plavšičovi, který levačkou nastřelil pravou tyč branky za Markem Boháčem.

Za chvíli poté ale přišla gólová šance pro svěřence Jiřího Krejčího. Tomáš Čelůstka si naběhl na centr z pravé strany a byl sám proti brankáři Nitovi, levý obránce Pardubic ale pouze nastřelil gólmana soupeře a Huf z dorážky netrefil branku.

Dobré akce bíločervených pokračovaly a Florin Nita musel zasahovat znovu. Na centr zprava si tentokrát naběhl Ewerton, jenž míč trefil ideálně, ale jen do míst, kde byl připravený rumunský gólman, jenž zabránil jasnému vyrovnávacímu gólu.

V polovině druhého poločasu Tomáš Čelůstka rozehrával rohový kop. Po několika odrazech se míč dostal na malé vápno k Martinu Tomlovi, odchovanec Sparty ale nedokázal svému bývalému klubu dát vyrovnávací branku.

I když se Sparta ve druhé půli téměř nedostala k souvislému tlaku na branku Pardubic, tak deset minut před koncem dala druhou branku. Rohový kop Dočkala prodloužil Dávid Hancko a na zadní tyči vše zavíral Ondřej Čelůstka. Marek Boháč si sice na míč sáhl, udržet ho mimo tři tyče ale nedokázal.

Chvíli před koncem dostal domácí Ladislav Krejčí červenou kartu za nesmyslný loket do obličeje Tomáše Solila, který kvůli tomu musel střídat. V závěru utkání si ale Pardubáci žádnou šanci vytvořit nedokázali a tak si na Letné připsali třetí porážku sezóny.

Fakta - branky: 10. Juliš (Plavšić), 80. O. Čelůstka (Hancko). ČK: 1:0 (86. L. Krejčí ml.). ŽK: 1:3 (Pavelka - Cadu, Tischler, Langedijk). Rozhodčí: Denev – Paták, Batík. Delegáti: Mareš a Rampáček. Bez diváků.

Sestavy - Sparta: Nita – Pavelka, O. Čelůstka, Hancko – Polidar (65. Vindheim), Sáček, Ladislav Krejčí ml., Dočkal (C) (84. Trávník), Ladislav Krejčí st. (64. Matěj Hanousek) – Juliš (84. Minčev), Plavšić (84. Moberg Karlsson).

FK PCE: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) (79. Petráň) – Cadu (64. Langedijk), Tischler, Solil (89. Lee), Ewerton (79. Pfeifer) – Huf (89. Sláma).

(Autor: David Klier | Datum: 16.12.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )