FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FC Zbrojovka Brno

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 11. kolo | 12.12.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

Další tři body vydřeli Pardubáci proti Zbrojovce

Pardubáci mají další výhru! V souboji dvou nováčků nejvyšší soutěže pardubický tým porazil Zbrojovku Brno 2:1, když soupeř snižoval až v závěru utkání. Srdnatě bojující celek se tak drží v hodně klidných vodách FORTUNA:LIGY.

11. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Trenérský štáb udělal před utkáním s Brnem tři změny v sestavě. Své první starty v základní sestavě v sezóně i připsali David Huf a Ewerton, v obraně poté Michal Surzyn nahradil Jana Proska.

Hosté se mohli prosadit hned po sedmi minutách prosadit, když Tomáš Solil ztratil míč poté, co nevěděl o soupeři za sebou. Míč na střelu si narovnal Ondřej Pachlopník, který zpoza pokutového území orazítkoval břevno domácí brány.

Ve 20. minutě se do šance dostali také Pardubáci, když Hlavatý skvělým pasem našel Emila Tischlera, jehož střela na zadní tyč skončila jen malý kousek od pravé tyče brány Jiřího Flodera.

Po půl hodině hry se naskytla první vyložená gólová příležitost Tomáši Čelůstkovi. Ten se dostal ke střele poté, co byla pravá strana obrany Zbrojovky úplně otevřená. Domácí bek ale nedokázal zachovat chladnou hlavu a z velmi dobré pozice zamířil mimo tři tyče. V závěru půle střílel zajímavě také Ewerton, jenž provětral rukavice brankáře.

Ze začátku druhé půle se do šance prodíral Antonín Růsek, s tím si ale poradil brankář Boháč. A tak mohli udeřit Pardubáci. Velký podíl na brance měl David Huf, jen si pustil míč a z brankové čáry ho přízemním centrem naservíroval Emilu Tischlerovi, jenž se nemýlil.

Netrvalo to dlouho a Floder musel míč ze své branky lovit znovu. O dvě minuty později Ewerton rozjel celou akci a byl také na jejím konci, když chytrou patičkou našel Davida Hufa, který se přesnou střelou prosadil i ve čtvrtém utkání za sebou a dal tak svému týmu dvoubrankové vedení.

Brno se v závěru tlačilo kupředu a to přineslo své ovoce, když ve druhé minutě nastavení využil Ondřej Pachlopník nešťastného pádu Lukáše Huška v pokutovém území a z bezprostřední blízkosti snížil na konečných 1:2.

Fakta - branky: 52. Tischler (Huf), 54. Huf (Ewerton) – 90+2. Pachlopník. ŽK: 3:3 (Hlavatý, Cadu, Čelůstka - Sedlák, Bariš, Šural Jak.), Rozhodčí: Pechanec z Mladé Boleslavi (Mokrusch, Poživil). Delegáti: Filípek a Trčka. Bez Diváků.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý (74. Cadu), Solil (90. Hušek), Ewerton (82. Sláma) – Huf (74. Petráň).
Brno: Floder – Jan Moravec (23. Bariš), Dreksa (C), Gajić, Jakub Šural – Pachlopník, Vaněk (46. Růsek), J. Sedlák (46. Jambor), Šumbera, A. Fousek (64. Hladík) – Přichystal (77. Ad. Čermák).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 12.12.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )