Bohemians Praha 1905 FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 10. kolo | 05.12.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

V sobotu jsme v Ďolíčku získali další ligový bod

V sobotu odpoledne se ve vršovickém Ďolíčku odehrála velká bitva, ve které domácí Bohemians po první půli vedli. Po změně stran ale Pardubáci srovnali a v dramatickém utkání se nakonec body dělily.

10. kolo FORTUNA:LIGY

Bohemians 1905 Praha - FK Pardubice 1:1 (1:1)

Prvních pár minut zápasu měly Pardubice herní převahu a tlačily svého soupeře. To ale netrvalo dlouho, už v sedmé minutě si totiž Matěj Pulkrab zpracoval míč a útočník, který je v Bohemians na hostování z pražské Sparty, našel ještě lépe postaveného Tomáše Necida, který poslal domácí do vedení.

I zbytek první půle pokračoval v podobném trendu. Za zmínku stojí zajímavá hlavička Lukáše Hůlky, která šla nad, a také další pokus Matěje Pulkraba najít Necida, tentokrát ale včas zakročil Martin Šejvl. Ke konci poločasu musel Jiří Krejčí řešit nepříjemnost, protože gesto Pavla Černého bylo jasné – kvůli svalovému problému nebude moci pokračovat v zápase. Nahradil ho David Huf.

Druhých 45 minut bylo podobných, jako těch prvních, akorát si týmy prohodily role. Pardubice totiž převzaly iniciativu a soupeře téměř k ničemu nepouštěly. Hned v první minutě zakončoval Solil, brankář Kouba si s touto střelou v klidu poradil.

Přesně po hodině hry mělo být vyrovnáno. Po přihrávce Hlavatého byl tváří v tvář proti brankáři David Huf, který se snažil o technickou střelu, ta ale skončila těsně mimo. Netrvalo to ale dlouho a už bylo vyrovnáno doopravdy. Míč putoval po stejné ose a David Huf si tentokrát počínal chladnokrevně, zakončil mezi nohy Marka Kouby a dal tak svůj třetí gól v posledních třech utkáních.

Toto skóre ale nemuselo vydržet dlouho. Zanedlouho po inkasované brance se totiž Bohemians dostali do ojedinělé šance, ze které by se určitě dalo skórovat. Jakub Nečas ale ještě hledal spoluhráče, což se ukázalo jako špatná volba, neboť si obrana Pardubic poradila.

Ve zbytku zápasu byl David Huf při chuti, dostal se do několika dalších zajímavých střeleckých pozic, svůj druhý gólový zápis ale nepřidal. Pardubáci tak v Ďolíčku remizovali i podruhé za sebou, po domácí remíze 1:1 s Olomoucí tentokrát uhráli stejný výsledek ve venkovním zápase s Bohemians.

Fakta - branky: 7. Necid (Pulkrab) – 63. Huf (Hlavatý). ŽK: 3:0 (Köstl, Necid, Hronek). Rozhodčí: Hrubeš – Paták, Batík. Delegáti: Lhoták a Hartman. Bez diváků

Sestavy - Bohemians: Kouba – Köstl, Krch (C), Vondra – Hronek (82. Keita), Hůlka, Novák (56. Nečas), Květ (68. Jindřišek), Schumacher (82. F. Hašek) – Pulkrab (56. Vaníček), Necid.
FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý (86. Čihák), Solil (90+1. Cadu), Pfeifer (46. Ewerton) – Černý (33. Huf).

(Autor: David Klier | Datum: 05.12.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )