FK Mladá Boleslav FK Pardubice 4 : 1 (3 : 3) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 8. kolo | 21.11.2020 | stadion Mladá Boleslav

Na boleslavském stadionu jsme na body nedosáhli

Utkání v Mladé Boleslavi výrazně poznamenalo onemocnění COVID-19 v týmu Pardubic. Trenér Jiří Krejčí oproti zápasu s Opavou musel udělat čtyři změny. Své první prvoligové minuty si připsali Matěj Vít a pardubický odchovanec Samuel Šimek, do utkání zasáhl i další debutant Petr Kurka.

8. kolo F:L

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4:1 (3:0)

V první půli měli navrch fotbalisté Mladé Boleslavi. První střelu na branku v utkání měl ve 12. minutě Michal Škoda, jehož pokus Marek Boháč vyrazil. Z ojedinělé akce Pardubic na druhé straně zahrozil Michal Hlavatý, střela šajtlí zpoza pokutového území jen proletěla kolem domácí branky.

Zanedlouho poté už musel Boháč lovit míč ze své svatyně. Po rohovém kopu domácích se míč od Černého odrazil k tyči, kam se jako první dostal Alexej Tataev a ten balón dostal za brankovou čáru - 1:0.

Druhý gól zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu před hranici pokutového území červenobílých si míč postavil mladoboleslavský Lukáš Budínský. Volný přímý kop domácí hráč trefil ideálně a přesnou střelou dal svému týmu dvoubrankové vedení.

A aby toho nebylo málo, tak Mladá Boleslav dala takzvaný gól do šatny. Po rohu z levé strany Marek Boháč neudržel míč v náruči a do odkryté branky ho pohotově dostal Marco Túlio. Do kabin se tedy po prvních 45 minutách šlo za stavu 0:3 z pohledu Pardubic.

Do druhé půle naskočil místo Samuela Šimka David Huf a Pardubáci ožili. Byli více aktivní směrem dopředu a domácí nepouštěli k souvislému tlaku, ovšem dlouho se jim nedařilo přímo ohrozit branku. Domácí hrozili jen z protiútoků. Jeden takový vedl po levé straně Douděra, po kterého přihrávce střílel Michal Škoda, tentokrát byl Marek Boháč úspěšný.

Čtvrt hodiny před koncem zápasu poslal bývalý Pardubák Jakub Klíma centr od pokutového území, kde dostal příliš prostoru Václav Drchal. Kmenový útočník pražské Sparty se poté nemýlil a tvrdou přízemní střelou prostřelil brankáře - 4:0.

O pět minut později šla na brankáře Mikulce první střela a hned z toho bylo snížení skóre. Po vyhraném hlavičkovém souboji Filipa Čiháka si balón zpracoval David Huf, který levou nohou vstřelil svou první prvoligovou branku. Na body to ovšem nestačilo, Pardubice padly v Mladé Boleslavi 1:4.

Fakta - branky: 21. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal – 80. Huf. Bez karetRozhodčí: Machálek – Blažej, Hrabovský. Delegáti: Filípek a Mikel. Bez diváků.

Sestavy - Ml. Boleslav: Mikulec – Klíma Jak., Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (67. Ikaunieks), Túlio (90. D. Šimek), Mazáň – Douděra (79. Mašek), Budínský (C) (90. Kulhánek) – Škoda Mich. (67. Drchal).

FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl (C), Toml, Surzyn – Čihák – Vít, S. Šimek (46. Huf), Hlavatý, Sláma (81. Petráň) – Černý (81. Kurka).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 21.11.2020 | Zdroj fotky: Josef Mašek, fkmb.cz )