FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice SFC Opava

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 7. kolo | 07.11.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

Po restartu ligy jsme porazili Opavu!

V sobotu odpoledne se po více než měsíci pardubický tým objevil na trávníku v mistrovském utkání a dokázal v Ďolíčku brankou Emila Tischlera z druhého poločasu porazit SFC Opava 1:0. Znamená to zisk dalších tří bodů do ligové tabulky

7. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SFC Opava 1:0 (0:0)

Do zápasu s Opavou nastoupily Pardubice se dvěma změnami. Do sestavy se vrátil Emil Tischler, který nahradil Lukáše Pfeifera. Poprvé v sezóně poté přišla změna ve středu obrany, kde nastoupil Filip Čihák.

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Hra se odehrávala převážně ve středu hrací plochy a ani jeden tým si nevypracoval žádnou brankovou příležitost.

To důležité se tedy dělo až ve druhé půli. Hned v první minutě měli zajímavou příležitost hosté, René Dedič to ale nevyřešil ideálně. Do protiútoku tak šli Pardubáci, Tischler z pravé strany našel na vápně Cadua, jehož pokus přeletěl branku.

V 63. minutě rozehrál Surzyn přímý kop přímo na hlavu Filipa Čiháka, který míč prodloužil a brankář Vilém Fendrich měl co dělat, aby míč nepřeletěl brankovou čáru. Po krátké konzultaci rozhodčího s VAR bylo potvrzeno, že balón celým objemem opravdu v brance neskončil.

To ale domácí mrzet nemuselo. O necelých pět minut později totiž Michal Surzyn poslal další přesný balón do pokutového území. Tentokrát od rohového praporku našel nohu Emila Tischlera, jenž z obtížné pozice prostřelil gólmana Fendricha a dal tak svůj třetí gól v sezóně - 1:0!

Závěr zápasu už si červenobílí pohlídali a potřetí v řadě zvítězili s čistým kontem, což je vyhouplo na průběžnou pátou příčku v tabulce FORTUNA:LIGY.

Fakta - branka: 67. Tischler (Surzyn). ŽK: 4:3 (Čihák, Krejčí, Surzyn, Cadu - Holík L., Večerka, Helešic). Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Caletka. Delegáti: Beneš a Kořínek. Bez diváků.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Čihák, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler (87. Sláma), Solil, Hlavatý, Cadu (56. Pfeifer) – Černý (69. Huf).

Opava: Fendrich – Didiba, Žídek (C), Večerka – Zavadil (81. Darmovzal) – Mondek (58. Harazim), Texl (90. Rataj), Lukáš Holík, Helešic – Juřena (58. Pikul), Dedič.

(Autor: David Klier | Datum: 07.11.2020 | Zdroj fotky: Pavel Jiřík ml. )