FK Pardubice FK Pardubice 3 : 0 (2 : 0) FK Pardubice FC Slovan Liberec

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 5. kolo | 27.09.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

V neděli odpoledne jsme získali tři body s Libercem!

Skvělé! Také další domácí utkání fotbalisté FK Pardubice zvládli a porazili účastníka evropských pohárů, liberecký Slovan. Dvougólové vedení zajistili domácím Toml a Pfeifer, po změně stran zvýšil na konečných 3:0 z penalty Hlavatý

5. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Pardubáci v pátém kole poprvé v sezóně nastoupili v jiné základní sestavě. Kvůli červené kartě nehrál Jan Prosek, jen na lavičce poté zůstal Tomáš Čelůstka. Poprvé v sezóně se v základní sestavě objevili Lukáš Pfeifer a Michal Hlavatý.

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že nechtějí zopakovat výkon z Ostravy, kde se jim vůbec nedařilo. Tentokrát na Liberec nastoupili hned od začátku a měli herní převahu. Proti Baníku si připsali první střelu až v závěru, proti Slovanu už ve třetí minutě. Pavel Černý ovšem hlavou brankáře nepřekonal.

Na druhé straně zakončoval Michal Beran, Marek Boháč byl připraven. O chvíli poté to zkoušel Michal Surzyn, který se z pozice levého obránce vydal kupředu, i tentokrát ale měl gólman navrch.

Filip Nguyen musel poprvé lovit míč ze své sítě ve 31. minutě. To si na zadní tyči počkal na centr Pavel Černý. Zkušený útočník ještě našel před brankou úplně volného Martina Tomla, který snadnou dorážkou vstřelil svůj první ligový gól - 1:0!

Stejného milníku se minutu před koncem první půle dočkal také Lukáš Pfeifer. I tomu přihrál Pavel Černý, jenž chytře prodloužil přihrávku a Pfeifer už se tváří v tvář proti Nguyenovi nemýlil - 2:0!

Do druhé půle vstoupil Liberec se dvěma změnami a po šesti minutách málem snížil skóre. Po průniku Jana Matouška totiž míč propadl na pravou stranu k Martinu Koscelníkovi, který měl dostatek času i prostoru, toho ovšem nevyužil a ve vyložené šanci přestřelil.

O to více to hosty mohlo mrzet poté, co o deset minut později jeden z jejich hráčů zahrál rukou v pokutovém území a Pardubice tak kopaly penaltu. Tu si postavil Michal Hlavatý a s přehledem ji proměnil, čímž dal svému týmu už třígólové vedení.

Ve zbytku utkání už Pardubáci jen předváděli, co je zdobilo ve druhé lize – téměř neprůchozí defenziva, která soupeře nepouští do žádného náporu, i když měl Slovan míč na kopačkách více. Vzadu poté vše kryl jistý brankář Marek Boháč, jenž si tak připisuje první nulu v tomto ročníku.

Fakta - branky: 31. Toml (Černý), 44. Pfeifer (Černý), 61. Hlavatý (pen.). ŽK: 1:0 (Cadu). Rozhodčí: Orel – Myška, Leška. Delegáti: Kureš a Kolbaba. Diváci: 867.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Cadu (84. Ewerton), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý (84. F. Čihák), Pfeifer (75. Sláma) – Černý (64. Petráň).
Liberec: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Jugas, Fukala – Beran, Cancola (61. Mosquera), Mara (46. Hromada), Matoušek (73. Barac) – Rabušic (C) (46. Csáno), Rondić (61. Júsuf Hilál).

(Autor: David Klier | Datum: 27.09.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )