FC Baník Ostrava FK Pardubice 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 4. kolo | 19.09.2020 | Městský stadion Vítkovice

Baník vstřelil tři góly, vracíme se s prázdnou

Čtvrté utkání v nejvyšší soutěži pardubickému týmu nevyšlo. Na domácí půdě Baníku se více dařilo domácím, kteří si do poločasu zajistili vedení, které po změně stran navýšili a pohlídali si tříbodový zisk.

4. kolo FORTUNA:LIGY

FC Baník Ostrava – FK Pardubice 3:0 (1:0)

I ve čtvrtém utkání letošní sezóny nastoupili Pardubáci ve stejné zahajovací jedenáctce. Jedinou změnou oproti utkání se Slavií tak byla lavička náhradníků, kde se místo Vojtěcha Sychry poprvé v sezóně objevil Michal Hlavatý.

I když nastoupili stejní hráči, jako před týdnem s úřadujícím mistrem, tak to tak od začátku zápasu nevypadalo. Baník měl výraznou herní převahu a většinu času strávil v okolí branky Marka Boháče. Právě pardubický brankář musel ve 22. minutě vytáhnout skvělý zákrok proti zakončení Holzera, který byl osamocen na penaltovém puntíku.

Z následného rohového kopu se Ostrava dostala blízko první branky zápasu, ale Svozil hlavou trefil jen břevno a Daniel Tetour prudkou dorážkou zakončil mimo tři tyče. Po půlhodině hry se trenérský štáb rozhodl pro první střídání. Michala Surzyna na hrací ploše nahradil Michal Hlavatý, a ten si tak připsal svůj premiérový start v nejvyšší soutěži.

Pět minut před koncem první půle už ovšem Boháč musel vyndavat míč ze své brány. Na levé straně obrany Pardubic se totiž zjevil Azevedo. Ten sice mohl střílet, ale ještě volil přihrávku. Tou našel hlavu Tomáše Zajíce, který zakončil do poloodkryté branky.

Po poločasové přestávce Pardubáci znovu pozměnili sestavu. V kabině zůstali Pavel Černý a Cadu, na hřiště se naopak dostali Ewerton a Jiří Sláma. Ani tyto změny ovšem nepomohly. Psala se totiž 61. minuta, kdy znovu zaúřadoval Dyjan de Azevedo. Ten si tentokrát našel po rohovém kopu míč v pardubickém pokutovém území, úspěšně si ho zpracoval a pohotově dal Baníku dvoubrankové vedení.

O chvíli později mohl zvýšit na 3:0 čerstvý Ondřej Šašinka. Ostravský forvard běžel sám na Marka Boháče. Brankář Pardubic ovšem už podruhé v utkání vychytal samostatný únik soupeře a udržel tak naděje svého týmu.

Deset minut před koncem řešili trenéři Krejčí s Novotným další nepříjemnost. Po ztrátě míče fauloval Jan Prosek a dostal za to žlutou kartu. A jelikož už jednu měl, tak musel předčasně ze hřiště.  Pár minut před koncem se ocitl ve velké šanci Michal Petráň, ten ale neměl dostatečný klid na zakončení a tak neohrozil bránu Laštůvky.

A aby toho nebylo málo, tak v nastaveném čase přidal Baník Ostrava třetí gól. Po hlavičce Romana Potočného, která šla do tyče, si míč našel Muhamed Tijani. Ten už neměl problém ho doklepnout do prázdné branky, definitivně tak rozhodl o tom, že Pardubice odjedou ze Slezska bez bodů.

Fakta - branky:  39. Zajíc (de Azevedo), 61. de Azevedo, 90+1. Mu. Tijani. ČK: 0:1 (81. Prosek).  ŽK: 0:3 (Černý, Prosek, Jeřábek). Rozhodčí: Proske – Blažej, Vlček. Delegáti: Wilczek a Mikel. Diváci: 5.152.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu (46. Sláma), Solil (73. Petráň), Tischler, Surzyn (31. Hlavatý) – P. Černý (46. Ewerton).
Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Svozil, Fleišman – Daniel Tetour, Jánoš (78. Kaloč) – de Azevedo (85. Mu. Tijani), Kuzmanović (78. Potočný), Holzer – Zajíc (65. O. Šašinka).

(Autor: David Klier | Datum: 19.09.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )