FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice SK Slavia Praha

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 3. kolo | 12.09.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

Senzační remíza, obhájce trofeje nás nepřemohl!

V sobotu večer se hrál ve vršovickém Ďolíčku dramatický zápas mezi pardubickým nováčkem a mistrovskou Slavií. Poté, co Pardubáci vyhráli první půli 1:0, dokázal favorit po změně stran již jen remizovat a tak se body musely dělit.

3. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Slavia Praha 1:1 (1:0)

Pardubická sestava se před utkáním se Slavií nijak nezměnila. Ovšem na lavičce byl připravený Ewerton, Michal Hlavatý ještě stále není připraven. Trenéři Krejčí a Novotný tak vsadili potřetí za sebou na stejnou jedenáctku.

Asi nikoho nepřekvapí, že od začátku byli aktivnější hosté. Byli to ovšem Pardubáci, kteří se jako první dostali k ohrožení branky Slavie. Nejprve střílel vedle Pavel Černý, o chvíli později trefil jen boční síť Cadu.

O pět minut později už se dostali do velké šanci také hráči Slavie. Střela Jana Bořila skončila u Stanislava Tecla, který z velmi dobré pozice nedokázal skórovat, když levou nohu zamířil nad jen nad břevno branky Marka Boháče.

I poté měli hosté navrch, byli to ovšem Pardubáci, kteří se prosadili jako první. David Hovorka si na půlce hřiště až příliš předkopl míč a sám na branku utíkal Emil Tischler. Ten to vyřešil nejlépe jak jen mohl a prostřelil nejlepšího hráče uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY.

Hosté z Edenu vstoupili do druhé půle podle očekávání. Na hrot se postavil Petar Musa, který hned po šesti minutách na hřišti vyrovnal skóre. Přesný roh mu na hlavu posadil Petr Ševčík a chorvatský útočník se nemýlil.

Ale netrvalo to dlouho a Pardubice mohly jít znovu do vedení. Skvělý centr do pokutového území totiž vyslal Michal Surzyn a následně míč z brankové čáry odvracel Jan Bořil.

I ve zbylé půlhodině byla více na balónu Slavia, brankář Marek Boháč ovšem mnohokrát zasahovat nemusel. Zápas tak skončil po velmi bojovném výkonu hráčů Pardubic 1:1. Ti tak mají po třech odehraných kolech na svém kontě úctyhodné čtyři body.

Fakta - branky: 38. Tischler – 51. Musa (Ševčík). ŽK: 4:4 (Solil, Černý, Prosek, Jeřábek - Hovorka, Stanciu, Traoré, Musa). Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Vodrážka. Delegáti: Martinec a Ubias. Diváci: 2.671.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka (89. Pfeifer) – Jeřábek (C) – Cadu (66. Ewerton), Solil, Tischler, Surzyn (66. Sláma) – P. Černý (53. Petráň).
SLAVIA: Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík – Masopust (76. Oscar), Stanciu (89. Lingr), Provod (89. Takács), Olayinka (46. Traoré) – Tecl (46. Musa).

(Autor: David Klier | Datum: 12.09.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )