FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Teplice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 2. kolo | 30.08.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

Máme první ligovou výhru, porazili jsme Teplice!

Ve druhém kole nejvyšší soutěže si pardubický tým připsal na své konto první výhru. Porazil Teplice 2:1, když jeho góly vstřelili Tischler a Surzyn, východočeši odolali i závěrečné šanci hostujícího celku.

2. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FK Teplice 2:1 (1:0)

Pardubáci vstoupili do zápasu ve stejné sestavě, jako minulý týden v Jablonci. Jedinou změnou bylo, že Emil Tischler od začátku nastoupil ve středu záložní řady a Cadu se posunul na pravý kraj. Na lavičce poté byli poprvé připraveni Lukáš Hušek a Samuel Šimek.

V prvních pár minutách byly Pardubice aktivnější, poté ale začaly svou kvalitu ukazovat také Teplice. Hodně nebezpečný byla útočná trojice Žitný – Mareš – Řezníček. A i když měli víc nebezpečných šancí Skláři, tak zasahovat musel jen brankář Tomáš Grigar.

Ten musel zasahovat proti střelám Surzyna a Cadua, v obou případech byl úspěšný. Až ve 43. minutě musel lovit míč ze sítě. Cadu na pravé straně skvěle uvolnil Tomáše Solila. Ten si počkal na vhodný moment na přihrávku a na penaltě našel Emila Tischlera. Ten si počkal a balón v klidu uklidil do sítě, čímž dal Pardubicím vedení!

Hned ze začátku druhé půle ovšem museli červeno-bílí řešit nepříjemnost. Po centru z pravé strany se balón odrazil od Martina Tomla a zapadl přesně k pravé tyči branky Marka Boháče. Bylo tedy vyrovnáno.

Ani tento stav ovšem netrval příliš dlouho. V 63. minutě šly totiž Pardubice znovu do vedení, tentokrát 2:1. Čelůstka našel na levé straně úplně volného Michala Surzyna. Ten s volným prostorem naložil nejlépe, jak mohl a tvrdou střelou prostřelil brankáře Grigara.

Závěr utkání už Pardubáci odehráli velice zkušeně, když soupeře, kromě střely Trubače, k žádné nebezpečné šanci nepustili a pohlídali si tak jednobrankové vedení. Po druhém kole FORTUNA:LIGY tak mají na svém kontě tři body.

Fakta - branky:  43. Tischler (Solil), 63. Surzyn (Čelůstka) – 49. vlastní (Toml). ŽK: 1:2 (Tischler - Trubač, Hejkal). Rozhodčí: Hrubeš – Kříž, Kotalík. Delegáti: Liba a Kruliš. Diváků: 1167.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu (86. Pfeifer), Solil, Tischler (90+3. Hušek), Surzyn (65. Sláma) – P. Černý (65. Huf).
Teplice: Grigar – Paradin, Heidenreich, Mareček – Vondrášek (67. Radosta), Kučera, Trubač, Žitný, Černý (76. Kodeš) – Jakub Řezníček (76. Hyčka), J. Mareš (C).

(Autor: David Klier | Datum: 30.08.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )