FK Jablonec FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 1. kolo | 23.08.2020 | stadion na Střelnici

Dobrý výkon, ale z Jablonce se vracíme bez bodu

I když pardubický tým předvedl v ligové premiéře dobrý výkon, vrací se ze severu Čech s prázdnou. O výhře Jablonce rozhodl jediný gól, jehož autorem byl v 61. minutě Hrubý

1. kolo FORTUNA:LIGY

FK Jablonec - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Ještě před začátkem zápasu musel trenérský štáb řešit nepříjemnou situaci. Během utkání MOL Cupu v Kolíně se totiž zranil Michal Hlavatý, který se nestihl do prvního kola FORTUNA:LIGY dát do pořádku. Jeho místo v sestavě zaujal Emil Tischler, navíc Ewertona zaskočil na levé straně zálohy Michal Surzyn.

První šanci na ohrožení domácí branky měli Pardubáci ve 23. minutě. Emil Tischler vystihl rozehrávku soupeře a vyslal centr do pokutového území. Nejprve promáchl Cadu, následně jen do obránce vystřelil Surzyn.

První střelu Pardubic v letošním ročníku nejvyšší soutěže si připsal ve 34. minutě Tomáš Čelůstka, po přiklepnutí Michala Surzyna z levé strany ovšem netrefil balón ideálně a bránu Hrubého přestřelil.

Ve 43. minutě to skvěle udělal Emil Tischler. Před pokutovým územím si poradil s protihráčem a vnikl do vápna, kde se také dostal ke střele. Jeho pokus levou nohou ovšem skončil kousek vedle pravé tyče domácí svatyně.

Deset minut po začátku druhé půle vyslal zajímavý centr do území soupeře Cadu, Pavel Černý na něj ovšem nedosáhl. O pár desítek sekund později zahrozil také Jablonec, když Robert Hrubý po centru z pravé strany hlavičkoval jen do náruče brankáře.

V 61. minutě už to domácím vyšlo. Libor Holík dostal na pravé straně prostor pro centr, kterým našel hlavu právě Roberta Hrubého. Ten hlavou zakončil přesně a dostal tak zelenobílé do jednobrankového vedení.

V 74. minutě se po zranění vrátil na trávníky Michal Petráň, který nahradil Pavla Černého a na ligové trávníky se tak dostal po půl roce. O tři minuty později se na hřiště dostal i David Huf. Ten nastoupil v soutěžním utkání poprvé od loňského července, kdy se zranil v utkání se Žižkovem.

Ve zbylé čtvrthodině se Pardubáci snažili vykřesat ze zápasu alespoň bod, ale obrana Jablonce byla až příliš pevná a vítězství si už utéct nenechala. FK Pardubice tak v prvním kole FORTUNA:LIGY prohrál v Jablonci nejtěsnějším možným výsledkem…

Fakta - branka: 61. Hrubý R. (Holík). ŽK: 1:1 (Podaný - Tischler). Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Hrabovský. Diváků: 1531.

Sestavy - Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, V. Kubista, Podaný – Hübschman (C), Považanec (88. Krob) – Ladra (46. R. Hrubý), Kratochvíl, Zelený – Schranz (90. Čvančara).
FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Tischler – Solil, Jeřábek (C) (77. Lee), Cadu (74. Petráň), Surzyn (77. Huf) – P. Černý (74. Pfeifer).

(Autor: David Klier | Datum: 23.08.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )